УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Суд довів причетність Берлусконі до хабаря в $2,7 млрд

183
Суд довів причетність Берлусконі до хабаря в $2,7 млрд

Міланський суд визнав Сильвіо Берлусконі „причетним до хабарів” під час купівлі видавництва „Мондадорі”.

Суд вважає, він просто не міг не знати про хабар в обсязі 2,7 млрд. доларів, даний за те, щоб придбати видавництво.

За висновком суду, Берлусконі знав, що його сімейний холдинг „Фінінвест” у 1991 році переказав велику суму грошей за те, щоб рішення про придбання відомого видавництва „Мондадорі” було ухвалено на користь „Фінінвеста”.

Таким чином компанія „Чір“, що належить колишньому власникові видавництва, втратила шанс. Цей шанс суддя, який веде справу про корупцію при придбання Мондадорі, оцінив у 750 млн. євро, які холдинг Берлусконі має тепер виплатити власникові компанії „Чір” Карло де Бенедетті.

Причому у висновку суду міститься навіть підрахунок шансів, згідно з яким некорумпований суд з 80-відсотковою вірогідністю присудив би контроль над видавництвом компанії „Чір”.

Берлусконі ж називає це рішення суду „справжнім юридичним безчинством” і обіцяє стояти на чолі уряду до кінця його каденції.

„Я просто вражений. Це цілковите юридичне неподобство. Мій уряд перебуватиме при владі до кінця п’ятирічного терміну”,- так відреагував на рішення міланського суду Сильвіо Берлусконі.

Водночас, в останньому нині не переконані ані опозиціонери, ані правоцентристи. І вже йде мова про те, що наступні вибори прем’єра можна буде провести у березні 2010 року, разом з регіональними виборами, повідомляє "Німецька Хвиля".

До кінця цього тижня очікується рішення Конституційного суду, який має вирішити, бути чи не бути судовому імунітету для чотирьох найвищих посадовців, включаючи прем’єра.