УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тарифи на газ потрібно підвищувати

321
Тарифи на газ потрібно підвищувати

При цьому, підвищуючи тарифи для населення та теплокомуненерго, уряд має планувати тарифну політику заздалегідь – таку думку висловив голова Тернопільської державної обласної адміністрації Юрій Чижмар.

«Щоб не сталося такого, що ми сьогодні з 1 жовтня тарифи не підвищили, а завтра під тиском МВФ ми їх введемо у грудні, але нараховуватимемо з 1 жовтня. Таким чином виникне ситуація, яка традиційно виникає на початку року, коли ми спочатку затверджуємо бюджет за старими тарифами, далі нам підвищують тариф, і ми знову ж таки повинні шукати дотацій. Хотілося б, щоб Кабінет Міністрів чітко інформував обласні адміністрації, органи місцевого самоврядування про тарифну політику для того, щоб ми заздалегідь могли провести всі необхідні процедури для підвищення тарифів, щоб різниця у тарифах не покладалася на місцеві бюджети», – заявив Юрій Чижмар.

Збільшення ціни газу для населення та послуг теплокомуненерго було однією з вимог Міжнародного валютного фонду задля надання Києву чергового траншу кредиту. Зробити це рекомендував і віце-президент Світового банку, повідомляє "Радіо Свобода".

Платити більше українці мали вже з 1 вересня. Відповідну постанову ухвалила Національна комісія регулювання електроенергетики. Але постанову оскаржив у суді Національний форум профспілок.

Напередодні Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що рекомендуватиме НКРЕ поки що не підвищувати тарифів.