УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна займає 85 місце за рівнем життя

171
Україна займає 85 місце за рівнем життя

За даними ООН, Норвегія займає перше місце в списку 182 країн світу, ранжируваних за критерієм якості життя, а Нігер - останнє.

Україна в цьому списку опинилася на 85-м місці, в групі країн середнього рівня.

Серед параметрів, які розглядалися авторами цього документа, - тривалість життя, рівень писемності, кількість учнів, стан економіки. Проте при складанні списку використовувалися дані, зібрані в 2007 році, тобто до початку глобальної економічної кризи.

Російська Федерація зайняла в списку 71-е місце, набагато поступившись таким колишнім радянським республікам як Естонія (40-е місце), Литва (46-і) і Латвія (48-і), але випередивши Україну. Росія, Білорусь і Казахстан віднесені до групи країн з високим рівнем розвитку. Вірменія, Україна, Азербайджан і Грузія, що зайняли відповідно 84, 85, 86 і 89 місця, опинилися в групі країн середнього рівня. Великобританія стоїть на 21-м місці, а відразу за нею - Німеччина.

Як заявив представник програми ООН з розвитку, що склала рейтинг, він демонструє глибокі відмінності в рівні розвитку між багатими і бідними країнами.

У трійку найсприятливіших для життя країн входять, крім Норвегії, також Австралія і Ісландія. При цьому в доповіді ООН не враховується той факт, що за минулий рік рівень життя в Ісландії помітно знизився через фінансові проблеми, що охопили цю країну. Рівень життя в Норвегії різко підвищився після виявлення величезних запасів нафти в норвезькому секторі Північного моря в кінці 1960-х років.

У трійку найменше сприятливих для життя країн світу увійшли, крім Нігера, Афганістан і Сьєрра-Леоне. Дані ООН свідчать про те, що тривалість життя в Нігері складає всього 50 років - це на 30 років менше, ніж в Норвегії.

Китай увійшов до категорії країн з рівнем життя, що швидко зростає, завдяки підвищенню особистих доходів населення і збільшенню тривалості життя. А найвищий дохід на душу населення відзначений в князівстві Ліхтенштейн, населення якого складає всього 35 тис. осіб. Він доходить до $85,383 тис.

За даними ООН, в 24 країнах з найнижчим рівнем життя половина населення безграмотна, пише "Ліга".

"Багато країн світу пережили останніми роками немало труднощів - економічні кризи, військові конфлікти і епідемію ВІЧ. І все це передувало нинішній глобальній фінансовій кризі", - відзначила автор доповіді Джені Клугман.