УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія відмовляє Україні в кредиті

219
Росія відмовляє Україні в кредиті

Росія не надасть Україні кредит на 5 млрд. дол., а також не дасть Білорусі останній транш у сумі 500 млн. дол. з кредиту в 2 млрд. дол., але просуватиме інтереси цих країн по міжнародній лінії - щодо отримання позик від МВФ і антикризового фонду ЄврАзЕС.

Про це заявив віце-прем`єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін журналістам у Стамбулі.

«Поки ми не розглядаємо продовження кредиту Білорусі (останній транш на 500 млн. дол. із заявленого раніше стабілізаційного кредиту у розмірі 2 млрд. дол.)... На двосторонній основі не надамо», - сказав Кудрін.

«Ми уважно спостерігаємо за виконанням програми МВФ (з кредитування України). Ми, як члени МВФ, підтримуємо виділення фондом кредиту Україні, але на двосторонній основі ми не плануємо (давати кредит)», - заявив також глава російського Мінфіну.

Кудрін нагадав, що країни ЄврАзЕС домовилися про створення антикризового фонду, через який здебільшого і кредитуватимуться країни-учасники. Внесок Росії до фонду становитиме 7,5 млрд. дол.

Глава Мінфіну відзначив також, що уряд Білорусі на 90% виконує програму реформ, сформульовану спільно з МВФ.

"За рамками залишається лише те, що належить до двосторонніх відносин Росії і Білорусі, все інше Білорусь досить активно виконує. Тому я задоволений діями уряду республіки в частині виконання програми реформ, оскільки мої побажання практично на 90% збігаються з вимогами програми МВФ", - уточнив він.

Кудрін висловив сподівання, що реформи в Білорусі "дадуть результати". При цьому він додав, що не "став би забігати наперед" щодо їх ефективності, передає РІА "Новости"

Міністр також нагадав, що Росія надає значні ресурси МВФ у рамках поповнення коштів фонду.

"І ми вважаємо, що за рахунок, зокрема цих ресурсів, і має надаватися допомога країнам на умовах програми, схваленої МВФ", - сказав він, нагадавши, що директор від Росії голосує "за" надання таких кредитів.