УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Придністров'я готове ввійти у склад Росії

162
Придністров'я готове ввійти у склад Росії

Невизнана Придністровська Молдавська Республіка готова увійти до складу Росії як регіон.

Як повідомляє РБК, про це заявив на прес-конференції президент Придністров`я Ігор Смирнов. Керівник ПМР наголосив, що фактичне зближення республіки з Молдовою, на його думку, неможливе.

Смирнов відзначив, що після обрання нового Президента Молдови Придністров`я готове вести переговори, але позиція республіки спиратиметься на результати референдуму, проведеного в 2006 році. Тоді більш як 97 відсотків жителів Придністров`я виступили за незалежність і подальше приєднання до Росії.

Президент ПМР пообіцяв, що найближчим часом буде проведено референдум з питання ухвалення нової конституції, яка значною мірою подібна до російської. Як повідомлялося раніше, проект основного закону Придністров`я передбачає, що та сама людина зможе обиратися на пост Президента необмежену кількість разів.

Крім того, Смирнов висловив побоювання, що в Молдові можлива "нова хвиля" порушень прав російськомовних громадян, пов`язана з приходом до влади правих сил, що змінили за підсумками парламентських виборів комуністів. Смирнов наголосив, що присутність російських військ у регіоні сприяє стабільності.

Раніше Молдова заявила про необхідність виведення російських військовослужбовців з Придністров`я.