УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Саакашвілі побачив дипломатичну перемогу над Росією

147
Саакашвілі побачив дипломатичну перемогу над Росією

Президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав доповідь незалежної комісії ЄС з розслідування обставин конфлікту на Кавказі дипломатичною перемогою Тбілісі.

"Європейці не могли закрити очі на правду... Це велика дипломатична перемога Грузії", - заявив Саакашвілі на презентації проекту реабілітації історичної частини Тбілісі.

Він вважає, що доповідь комісії спростувала всі аргументи, наведені Росією для виправдання вторгнення до Грузії.

"Вчора комісія сказала, що немає ніяких фактів того, що Грузія нападала на миротворців. Це перша брехня. Брехня друга: "там були наші громадяни". Комісія сказала, що там не було ніяких громадян, вони були громадянами Грузії... Брехня третя: "грузини здійснили геноцид осетин"... Під час героїчного протистояння наших хлопців жодна жінка і жодна дитина не загинули у тих місцях, які ми не контролювали і до яких увійшли наші збройні сили. І ми ніколи не приховували, що ми, природно, здійснили операцію там. Жінки і діти, на жаль, загинули там, де бомбили грузинські позиції... Це підтвердила авторитетна міжнародна комісія", - заявив Саакашвілі.

Крім того, за даними Новости-Грузія, президент згадав про можливість порушення кримінальної справи проти злочинців.

"…Вони (комісія ЄС) створили документ,.. якого через рік, і через п’ять, і через 30 років буде достатньо, щоб порушити кримінальну справу проти уряду, який скоїв військовий злочин і щоб він постав перед судом історії. Ми нашу правду підтвердили", - сказав Саакашвілі.

Він також зазначив, що Грузія свого часу виступила ініціатором створення комісії, хоча "ілюзій з цього приводу не було" і не слід було чекати, що комісія піде на радикальні оцінки дій російської сторони, пише "Новинар".

"Всім європейським країнам потрібна Росія, її газ, продаж машин. І їм не потрібний головний біль через маленьку Грузію. Але, не зважаючи на це, європейцям потрібна правда", - сказав грузинський президент.