УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЄС може домовитися з Україною без Газпрому - МЗС

195
ЄС може домовитися з Україною без Газпрому - МЗС

В Європейському Союзi серйозно розглядають можливiсть укладення двостороннiх контрактiв з Україною на транзит газу, заявляє заступник мiнiстра закордонних справ України Костянтин Єлiсеєв.

За його словами, така iнiцiатива стала результатом «усiх вчорашнiх зустрiчей, пiд час яких в ЄС вiдчули неспроможнiсть позицiї «Газпрому», її ненадiйнiсть».

«Не йдеться про те, що це (укладення двостороннiх контрактiв) вiдбудеться завтра, але ця можливiсть розглядається серйозно через ненадiйнiсть такого партнера, як Росiйська Федерація», – наголосив заступник голови МЗС України сьогодні в Брюсселі.

Як пише "Радіо Свобода", Єлісеєв також повiдомив, що Європейська Комiсiя має намiр з наступного тижня серйозно цим займатися: «Буде проведено низку зустрiчей i консультацiй Єврокомiсiї з групою європейських компанiй, якi здiйснюють транзит газу».

Сьогодні до України вирушить мiсiя європейських спостерiгачiв для монiторингу транзиту росiйського газу українською територiю, як передбачає домовленість між Києвом i Брюсселем.