УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

45-річний британець склав кубик-рубик після 26 років невдач

279
45-річний британець склав кубик-рубик після 26 років невдач

45-річний британець Грем Парк після 26 років безперервних зусиль зібрав кубик-рубик, встановивши своєрідний антирекорд по найдовшому збиранню.

Про це повідомляє "Новинар" з посиланням на The Daily Telegraph.

За словами Парка, коли йому це вдалося, він розплакався. Протягом багатьох років британець не міг спокійно спати, ламаючи голову над головоломкою. Кубик-рубик став для Парка справжнім жахом. Парк навіть отримав "професійні" хвороби кисті і спини. Кубик ледь не зруйнував його сімейне життя: шлюб неодноразово стояв на межі розпаду.

Свого кубика-рубика Парк купив ще в 1983 році. В цілому він провів над головоломкою 27 тисяч 400 годин.

Друзі пропонували Парку свою допомогу. Крім того, він сам прекрасно знав, що рішення головоломки можна знайти в інтернеті, однак головним для нього було зібрати кубик-рубик самому.

Зауважимо, що в 2007 році головний приз чергового Всесвітнього чемпіонату зі складання кубика-рубика, що пройшов у Будапешті, виграв уродженець Японії, який впорався із завданням в середньому за 12,46 секунди.

Офіційно зареєстрований рекорд зі складання такого кубика-рубика складає 9,86 секунди.

Кубика-рубика винайшов у 1974 році угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубик. З того часу по всьому світу було продано понад 300 мільйонів екземплярів цієї головоломки.