УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Путін намалював картину для аукціону

216
Путін намалював картину для аукціону

17 січня в Санкт-Петербурзі відбудеться благодійний аукціон, на якому виставлять картини, створені прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним, оперною співачкою Анною Нетребко та іншими відомими особистостями.

Зокрема, свої художні роботи на торги виставлять губернатор Петербурга Валентина Матвієнко, балерина Уляна Лопаткіна, музикант Максим Шостакович.

Як повідомляє "Новинар", аукціон відбудеться в рамках Різдвяного ярмарку. На ньому традиційно відбувається благодійна акція Азбука, на якій відомі люди Росії з допомогою професійного художника малюють картини на літери російського алфавіту.

Цього року благодійна акція була присвячена 200-річчю з дня народження Миколи Гоголя. Кожного дня на головній сцені ярмарку відомі люди малювали ілюстрації до букв російського алфавіту за мотивами повісті Гоголя Ніч перед Різдвом. З творчістю Гоголя були пов'язані не лише теми картин, але і матеріал, на якому малювали знаменитості - шинельне сукно.

Наприкінці грудня Путін відвідав Петербурзький Різдвяний ярмарок, де намалював картину на букву У - візерунок на вікні в інії. Губернатор Петербурга цього року взяла участь в акції втретє, намалювала Завірюху.

Усі кошти, отримані від продажу картин, підуть на відкриття в Петербурзі спеціалізованого кабінету діагностики онкологічних захворювань та в дитячу лікарню святої Марії Магдалини.

Цього року аукціон відбувається втретє. У 2007 році загальна сума, яку отримали від продажу картин, склала 5 млн рублів (близько $ 160 000). У 2008 році цей результат збільшився в чотири рази - до 20,5 млн рублів (близько $ 660 000).

Традиційно хітом продажів ставали полотна пензля губернатора Валентини Матвієнко. За її першу картину Їжачок під ялинкою отримали 2,2 млн рублів (понад $ 70 000), а через рік Ведмедик Матвієнко пішов з молотка за рекордні 11 мільйонів рублів (близько $ 350 000).

Нагадаємо, 29 листопада 2008 року в Києві відбувся найбільший благодійний аукціон в історії України, під час якого було зібрано $ 580 000 (4 млн грн). Ці кошти будуть спрямовані на придбання мобільних клінік для надання допомоги ВІЛ-позитивним дітям, які мешкають в регіонах України, які найбільш постраждали від епідемії СНІДу.