УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тернополяни представили у Сербії 100-метровий рушник

213
Тернополяни представили у Сербії 100-метровий рушник

Делегація Тернопільщини на чолі з начальником управління культури облдержадміністрації Григорієм Шергеєм на запрошення Ради української національної меншини Сербії взяла участь у фестивалі української культури "Калина-2008", повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА.

Видео дня

Це свято відбулося вп’яте. Нинішнього липня його зорганізували в місті Кула, де мешкає найбільша громада українців у Сербії. Понад шістсот учасників з Хорватії, Боснії та Герцеговини, Сербії репрезентували тут барвисте й яскраве українське мистецтво. Нашу країну представляли молодіжний танцювальний ансамбль "Надзбручанка" та фольклорний гурт "Веселі галичани" Тернопільської обласної філармонії.

Упродовж трьох днів фестивалю відбулося чимало заходів. Зокрема, на етновиставці центральне місце посів шестиметровий "Рушник Тернопілля", який торік вишивали майже сто майстринь краю у межах мистецької акції "Єднайся, Тернопілля, вишиттям любові". Презентували також українську кухню - учасники та гості фестивалю могли скуштувати вареників, голубців, тертюхів.

В той же час "Калина-2008" стала передовсім святом української пісні та танцю. Відбулася конкурсна програма співаків на краще виконання української пісні. Свої таланти демонстрували культурно-просвітницькі товариства українців, серед яких - "Карпати" з міста Вербас (Сербія), імені Івана Сенюка з Кули, "Карпати" з хорватських Липовлян, імені Тараса Шевченка з міста Прнявор (Боснія та Герцеговина).

Окремий концерт дали тернопільські "Надзбручанка" та "Веселі галичани".