УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ледацюги з Ради проїдають за літо 15 мільйонів

276
Ледацюги з Ради проїдають за літо 15 мільйонів

Дві третини депутатів за станом на вчорашній день написали заяву про відпустку. Якщо парламент не стане продовжувати свою роботу, депутатські канікули розпочнуться вже 18 липня. До цього дня, крім належних відпускних, парламентарії мають отримати по 35 тисяч гривень на оздоровлення.

Видео дня

За інформацією депутата-«регіонала» Ганни Герман, право на таку допомогу від держави автоматично отримує кожен парламентарій, який передав свою заяву до апарату Верховної Ради. Відновлення сил усіх 450 парламентаріїв обійдеться казні приблизно в 15 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів держава виділяє на утримання санаторіїв, у яких відпочивають народні обранці, повідомляє "Дело".

Допомогу на оздоровлення для депутатів встановлено в розмірі двох місячних зарплат, ідеться в кошторисі витрат Верховної Ради на 2008 рік. Виходячи з того, що середній дохід парламентаріїв становить 17,5 тисячі гривень, літня відпустка кожного депутата обійдеться державі в суму близько 35 тисяч гривень.

Депутати по-різному оцінюють цей привілей. У фракціях великих партій і блоків такі виплати вважають непотрібними.

«Замість підпису під заявою про відпустку я написала: «Відмовляюся від усіх депутатських пільг», — запевнила депутат від Партії регіонів Ганна Герман.

Представник фракції НУ-НС Геннадій Москаль також стверджує, що він ніколи не відпочивав за державний рахунок.

«Я не користувався державними санаторіями і тим паче не хочу зв'язуватися з Верховною Радою», — каже він. Аналогічна позиція в депутата-«регіонала» Олени Лукаш. «Заяву на відпустку й на отримання компенсації не писала, в пансіонатах Верховної Ради не відпочивала і, сподіваюся, відпочивати не буду», — стверджує вона.

Разом з тим у фракціях трохи менших норму про матеріальну допомогу вважають необхідною.

«Якщо це записано в держбюджеті, проголосовано демократичною коаліцією, підписано гарантом Конституції, то я слухняно виконуватиму Конституцію і закон», — пояснює свою позицію представник Блоку Литвина Сергій Гриневецький.

«Запитуйте (про доцільність матеріальної допомоги депутатам. — Ред.) у тих, хто має вкрадені в народу мільярди, й тих, хто бере хабарі. А не тих, хто живе на одну зарплату», — вигукує колега Гриневецького по фракції Катерина Ващук.

Комуністи також не проти таких виплат. За словами депутата Олександра Голуба, частина щомісячної зарплати кожного члена Компартії та інші належні виплати йдуть до спецфонду політсили. Ці кошти, за словами парламентарія, партія використовує для допомоги своїм виборцям, а також на свої внутрішні потреби.

Окрім матеріальної допомоги на оздоровлення депутатів, у бюджеті цього року передбачається 60 мільйонів на підтримку санаторно-курортного комплексу Управління справами Верховної Ради. До нього входять санаторії «Дюльбер», «Нижня Ореанда», «Затока», «Таврійські зірки». Ці бази призначено для відпочинку народних обранців.

За словами Олександра Голуба, в середовищі депутатів найпрестижнішим із цих санаторіїв є «Нижня Ореанда» — один з найбіль елітних і найдорожчих санаторіїв Криму. Він розташований за шість кілометрів на південний захід від Ялти в унікальному старовинному парку площею 27 гектарів.

В адміністрації «Нижньої Ореанди» повідомили, що з 18 липня по 15 серпня в санаторії місць немає. Вартість проживання тут коливається від 500 до 1800 гривень за добу з людини. Однак депутати оплачують лише 25% вартості такого відпочинку, решту витрат покриває держава.