УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вакарчук закликав студентів відстоювати свої права в суді

471
Вакарчук закликав студентів відстоювати свої права в суді

В Україні проводяться ревізії всіх вищих навчальних закладів. Особлива увага приділяється приватним вузам. Про це АМИ «Новости-Україна»  повідомив  міністр освіти та науки Іван Вакарчук. 

Видео дня

За його словами вже виявлений ряд порушень, «деякі з навчальних закладів позбавлені ліцензій за певними напрямами». Також міністр закликав студентів  не боятися звертатися в Міністерство освіти та науки та до судів у випадках порушення їх прав у навчальних закладах. «Не треба боятися, ніхто відрахований не буде», – заявив міністр. 

Як раніше повідомлялося,  8 липня  під час прес-конференції в Кабінеті міністрів Вакарчук заявив, що вступна кампанія цього року у вищі навчальні заклади має відкрити нову сторінку в утворенні України, оскільки вона ґрунтується на загальноєвропейських правилах здобування вищої освіти. 

За словами Вакарчука, загальне тестування, в двох сесіях якого – головної та додаткової – брали участь більше 70 відсотків випускників середніх шкіл країни, показало, що переважна кількість української молоді прагне здобути вищу освіту – основу подальшого соціального, матеріального та кар'єрного зростання будь-якої людини.

Головне, переконаний головний педагог України, щоб нинішня вступна кампанія пройшла «без якихось ексцесів».

Міністр через це зазначив: «Міністерство освіти та науки України все зробить для того, щоб вступна кампанія цього року пройшла чесно, об'єктивно та прозоро».

З цією метою, зазначив він, в мережі Інтернет введений інформаційний сайт «Конкурс» (http://vstup.info), де користувачі можуть дізнатися про загальну кількість поданих заяв, про кількість осіб, що беруть участь у конкурсі, про кількість осіб, що мають право на позаконкурсний або цільовий прийом, про обсяг державного замовлення та багато іншої цінної інформації.

Інформація на сайті, підкреслив міністр, щодня оновлюється, що дає можливість абітурієнтам добре орієнтуватися в конкурсній ситуації будь-якого вузу й ухвалити правильне рішення щодо обрання напряму, вузу та реальних можливостей вступу.

Крім того, Вакарчук розповів, що на час вступної кампанії в Міністерстві освіти та науки створена приймальня для громадян і багатоканальний консультативний телефон «Вступна кампанія 2008 року» за номером 486-28-49. Така ж приймальня, консультативні телефони працюють у міністерствах і відомствах, які мають в своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади, при обласних управліннях освіти та вищих навчальних закладах.

«Усю вступну кампанія буде видно, як на склі», – зазначив міністр.

Вакарчук також повідомив, що Міносвіти запровадило систему контролю сертифікатів оцінки якості освіти.

За його словами, кожен вищий навчальний заклад може звернутися в Український центр оцінки якості освіти, де є повні дані про навчальні досягнення випускників середніх шкіл і порівняти їх з інформацією, яку надає абітурієнт.

Необхідність запровадження системи контролю достовірності сертифікатів обумовлена тим, що деякі вищі навчальні заклади зіткнулися з випадками, коли абітурієнти надавали їм сертифікати з підробленими даними.

«Є декілька випадків, коли до сертифікату грубо вносилися зміни», – пояснив Вакарчук.