Посольство України в РФ закидали яйцями

182
Посольство України в РФ закидали яйцями

Активісти Євразійського союзу молоді (ЄСМ) закидали яйцями і макетами підводних човнів посольство України в Москві.

Як повідомили представники ЄСМ, акція була проведена на знак протесту «проти депортації Чорноморського флоту з території Севастополя, а також депортації депутата Держдуми Затуліна з території України», передає РИА Новости.

Відомо, що в ході акції був затриманий лідер московського ЄСМ Павло Каніщев, що кидався підводними човнами.

Повідомляється також, що у мітингуючих в руках були плакати «Севастополь - російське місто!», «Слава російському ВМФ!» і «Російський флот до Києва!».

Видео дня

ГУВС Москви підтвердило факт затримання жителя столиці 1986 року народження за хуліганські дії біля посольства України в Москві.

Як повідомив замначальника управління ГУВС Москви Євгеній Гильдєєв, близько 13:00 за московським часом (12:00 київського часу) троє чоловіків, проходячи мимо посольства України, кинули в будівлю посольства декілька яєць. Один з хуліганів (молода людина) був затриманий на місці інциденту. Він доставлений у відділення міліції, де вирішується питання про притягання його до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін 24 липня був затриманий в аеропорту Сімферополя. Співробітники прикордонслужби поставили в його дипломатичний паспорт відмітку, що забороняє на один рік в'їзд на територію України. Раніше українські власті неодноразово попереджали Затуліна про те, що він допускає вислови, загрозливі територіальній цілісності республіки. Україна вже вживала заходи проти російських чиновників, що допускали неприйнятні для українських властей вислови. У травні цього року на Україну був заборонений в'їзд мера Москви Юрія Лужкова за його промови про статус Севастополя на святкуванні 225-річчя Чорноморського флоту РФ.

Вислови російських офіційних осіб з питання знаходження в Севастополі Чорноморського флоту РФ викликають роздратування українських властей. За міждержавним договором флот базується в Севастополі, що знаходиться на території України, до 2017 року, проте деякі російські чиновники і політики заявляють про те, що флот повинен залишатися в цьому місті і після закінчення терміну дії договору, а також публічно називають Севастополь російським містом. Офіційний Київ наполягає на виведенні російського флоту після 2017 року.