УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гурт "Полинове поле" переміг на фесті "Тарас Бульба"

162
Гурт 'Полинове поле' переміг на фесті 'Тарас Бульба'

Упродовж трьох днів мури Дубенської фортеці вже водинадцяте брав штурмом децибелів фестиваль «Тарас Бульба». З понад 100 команд, яких прослуховували на відбіркових турах у Львові, Києві та Рівному, на фестиваль у Дубні потрапили 18 найкращих гуртів.

Незважаючи на те, що фестиваль наразі не приносить містові прибутків, він допомагає Дубну самоствердитися як музичному і туристичному центрові, – запевняє міський голова Леонід Дудко.

Потрапити у призери Бульба-фесту можуть навіть молоді і ще невідомі колективи, тому рокери довіряють фестивалю, заявив голова журі Юрій Шарифов. «Ми це чесно робимо, кожен з членів журі, і ні на йоту немає претензій до результатів. І в принципі, я сплю після того спокійно», – каже Юрій Шарифов.

Цього року гран-прі «Тараса Бульби» вибороли львів’яни – гурт «Полинове поле». Їхня музика – це синтез потужного гітарного саунду, української етніки та готичної естетики, яка нині стрімко розвивається в Україні. Його родзинкою є нова солістка Мар’яна Лаба, яка прийшла сюди із Львівської філармонії. Останнім часом цей гурт був бажаним гостем на різних рокових дійствах, однак найпрестижнішою перемогою «Полинове поле» вважає сьогоднішню, наголошує гітарист Сергій Красуцький.

«Це ж найдавніший фестиваль української рок-музики, і місто-легенда рок-музики. Досить престижний фестиваль, і перемога на ньому – це велике досягнення для кожного рок-гурту», – зазначив музикант.

Цього разу переможці фестивалю «Тарас Бульба» не матимуть змоги зробити безкоштовний запис на студії. Але, як запевнює Сергій Красуцький, «це не головне, бо найважливіший приз – довести собі, чого ми варті. А диск – це наживне, ми це обов’язково зробимо».

Серед інших призерів – сумський гурт «Етсетера», котрий грає мелодійну альтернативу, київська «Гапочка» – поп-рок із домішками фанку, та луцький «Slap», котрий використовує найрізноманітніші народні інструменти – від бразильського берімбао до української дримби.

Не пройшла непоміченою повз вуха журі й оригінальна музика та концепція рівненського гурту «Мій батько п’є». Хлопці не просто співають, а намагаються змінити світ: «Ми відстоюємо здоровий спосіб життя і вважаємо, що алкоголізм у нашій країні надто інтенсивно поширюється, особливо через мас-медіа, через рекламу. Ми проти такої популяризації алкоголізму, бо це знищує нашу націю. А ми бачимо ці негативні фактори і намагаємося якось їм протидіяти».

Хресним батьком цьогорічного «Тараса Бульби» виступив корифей українського року Олег Скрипка. Він подарував дубнівчанам окремий концерт під час акції «Бульбарокко» і спілкувався з ними про розвиток української культури. Скрипка сам започаткував в Україні кілька фестивалів, але зізнався, що заздрить дубнівчанам – адже столиця, за його словами, так і не має власного «чистого» рок-фестивалю зі справжнім конкурсом.

Цьогоріч дубнівчан уперше в історії фестивалю підтримало і Міністерство культури України. Поки що на словах – обіцяло оплатити деякі витрати з його організації.