УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Екологи заявляють про загрозу для 7 природних чудес України

168
Екологи заявляють про загрозу для 7 природних чудес України

Громадські організації заявляють про загрозу знищення більшості претендентів на статус «природних чудес України». Зокрема, сьогодні на прес-конференції голова громадської організації «Національний екологічний центр України» Ігор Сиренко зазначив, що проведення конкурсу «7 природних чудес України», який ініціював народний депутат, є хорошою ініціативою, у тому числі й з урахуванням того, що його проведення може допомогти звернути увагу на проблеми, які сьогодні існують в більшості об'єктів, які увійшли до сотні претендентів.

І. Сиренко підкреслив, що практично кожному п'ятому зі ста об'єктів-претендентів загрожує небезпека знищення, і кожному третьому із 21 відібраного. Наприклад, виконавчий директор цієї громадської організації Віктор Мельничук зазначив, що на території унікального півострова «Кинбурзька коса» розташований регіональний ландшафтний парк, і вже багато років йде боротьба за створення тут національного природного парку, але чиновники Миколаївської області, враховуючи вартість цієї землі, планують її забудову.

Так, наприклад, минулого року під виглядом затвердження меж населених пунктів, розміщених на косі, від ландшафтного парку була відчужена частина земель. Зараз із цього приводу йде судовий процес, але вже планується забудова цих відчужених ділянок, що, у свою чергу, завдасть непоправної шкоди парку.

Не краща ситуація і в Дунайському біосферному заповіднику – вже багато років, за словами В. Мельничука, йшла боротьба природоохоронних організацій проти будівництва судноплавного каналу «Дунай – Чорне море» через гирло Швидке, яке розташоване у самому серці заповідника. Він підкреслив, що після будівництва цього каналу стало зрозуміло, що він економічно невигідний, але це дуже згубно вплинуло на природу заповідника.

Ще одним прикладом можна назвати Канівські гори з їх живописними пейзажами, багатим рослинним і тваринним світом, на території яких хочуть спорудити канівську ГАЕС, здача якої запланована на 2015 рік.

У свою чергу, заступник голови громадської організації Олексій Василюк зазначив, що під загрозою і річка Десна. Він підкреслив, що Центр ініціює створення національного природного парку в межах всієї збереженої заплави Десни в Київській і Чернігівській областях, але, зазначив він, зараз поступово на березі річки все частіше будуються котеджі.

Він вважає, що Верховна Рада України має негайно ухвалити закон про охорону заплави річки, який заборонив би будівництво в її межах. Крім того, А. Василюк вважає, що потрібно заборонити і таке поняття як «джипінг» –зокрема, на горі Говерла. Він зазначив, що після акції затягування на Говерлу автомобіля «Нива» розповсюдилося таке явище як джипінг – багато хто хоче підійнятися на гору на своїх потужних автомобілях, водночас не замислюючись, що завдають шкоди природі. Він підкреслив, що багатьох спокушає «поганяти гірськими долинами овець на джипах».

Представники громадської організації звернулися до М. Томенка з проханням звернути увагу на всі вищезгадані проблеми та посприяти тому, щоб конкурс допоміг вирішити проблеми унікальних природних об'єктів України. І. Сиренко зазначив, що його Центр починає кампанію зі збереження природних чудес України, щоб хоч би сто претендентів на статус «природного дива» було повністю збережено, пише ЛIГАБiзнесIнформ.