УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Американський мільйонер дав $100 тисячі українській школі

453
Американський мільйонер дав $100 тисячі українській школі

Американський мільйонер Фредерік Робі виділить сільській школі на Закарпатті майже 100 тис. доларів.

Участь в конкурсі на отримання гранту від Робі могли прийняти тільки малокомплектні сільські школи трьох західних областей України (Івано-Франківської, Львівської і Закарпатської). Найбільш гідно була представлена програма Дунковецької школи Іршавського району Закарпатської області, яка і виграла грант.

Як повідомила УНІАН директор цієї школи Наталія Коровська, завдяки виграному гранту учбовий заклад отримає протягом п’яти років 95 тис. американських доларів. На ці кошти планують відкрити комп'ютерний клас, підключитися до мережі Інтернет, купити нові підручники і спортивний інвентар. Частина грошей піде на стипендію здібним учням і школярам з малозабезпечених сімей, які щомісячно отримуватимуть по 250 грн.

За словами Коровської, окрім цього проекту, під час відвідин сіла Дунковиця американський мільйонер Робі погодився протягом трьох років виділяти 10 тис. доларів на соціальні потреби села. На сьогоднішній день він вже виділив 2,5 тис. доларів дитсадку. А з наступного року Робі пообіцяв направити в Дунковицю волонтера із США, який навчатиме сільських школярів англійській мові, сказала директор школи.

Також, як відзначила Коровська, Робі під час перебування в селі висловив надію, що його визнають почесним громадянином Дунковиці.

В цілому, за даними директора Дунковецької школи, Робі фінансує в кожній з п'яти країн, які входять в Карпатський єврорегіон, по одній школі. Як відзначила Коровська, американський мільйонер прагне створити своєрідний «Союз добросусідства», коли школярі і вчителі фінансованих ним шкіл зможуть їздити один до одного на екскурсії, обмінюватимуться досвідом і встановлять між собою партнерські відносини.