УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Литвин вважає проекти БЮТ і "регіоналів" тотожними

195
Литвин вважає проекти БЮТ і 'регіоналів' тотожними

Лідер фракції Блоку Литвина Володимир Литвин вважає, що проект змін до Конституції від БЮТ «дивно схожий» на проект змін до Конституції, запропонований Партією регіонів.

Таку думку Литвин висловив під час перебування у Вінницькій області, передає "СТБ".

«Беру два проекти, роблю табличку, Конституція БЮТ, Партії регіонів, читаю, аналізую, роблю висновки. В кінці напрошується очевидне – два проекти дивно схожі, як мені здається, очевидно, зняті з одного комп'ютера, з деякими розбіжностями, для того, щоб потім знайти компроміс», - сказав він.

Литвин відзначив, що Партія регіонів пропонує оригінальну виборчу модель: партія, що набрала більшість, - отримує 226 голосів у ВР, тобто узяли 15% - це 75 мандатів – 226 отримали, а всі інші – ділять 224 мандати.

«У БЮТ вибори передбачається проводити в два етапи: перший тур – всі, другий тур – двоє з тих, хто набрали більше. Хто набрав більше в другому турі – набирає 226, якщо він менше ніж 226 набрав, інші ділять те, що залишилося», - відмітив Литвин.

При цьому він відзначив, що впровадження таких змін може привести до штучного впровадження двопартійної системи влади в Україні. «Знайдіть цивілізовані країни, до яких ми так «тягнутимемося», де існує така дика система?», - запитав він.

Крім того, Литвин акцентував увагу на запропонованому Партією регіонів проекті змін до Конституції. «Наприклад, в офіційному документі, який висить на сайті Партії регіонів, – внесення змін до Конституції - там є такі ключові тези, друга державна мова і статус країни. Читаю офіційно зареєстрований документ у Верховній Раді України – цих двох проблем там немає. Тобто один проект для виборців, тобто для народу, для маленького громадянина, тут зовсім інше», - сказав Литвин.