УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Литва погодилася розмістити у себе ПРО США

165
Литва погодилася розмістити у себе ПРО США

Литва готова у разі потреби разом з союзниками брати участь в розміщенні американської системи ПРО в Східній Європі, заявив президент Литви Валдас Адамкус в опублікованому в п'ятницю ексклюзивному інтерв'ю аргентинській газеті Nacion, повідомляє Gazeta.ru.

«Литва не веде в даний час із Сполученими Штатами переговори про розміщення протиракетного щита на своїй території. Проте ми вважаємо, що ця система ПРО є важливим елементом європейської і міжнародної безпеки. Тому, у разі потреби, ми готові разом з союзниками брати участь в її розміщенні», - сказав Адамкус, який знаходиться з офіційним візитом в Аргентині.

За словами президента Литви, протиракетний щит поліпшить стабільність «не тільки в регіоні, але і на глобальному рівні».

США планують розмістити десять ракет-перехоплювачів в Польщі і радар на території Чехії під приводом захисту від передбачуваної загрози з боку Ірану. Міністр оборони США Роберт Гейтс на переговорах з прем'єр-міністром Литви Гедімінасом Киркиласом в Пентагоні на початку липня заявив, що Литва є «хорошою альтернативою» Польщі як місце для розміщення елементів системи ПРО, але США все-таки вважали за краще б прийти до угоди з Варшавою.