УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія злякалася "Сі Бриз-2008"

195
Росія злякалася 'Сі Бриз-2008'

Росія висловила стурбованість проведенням військових навчань "Сі Бриз-2008". На думку Москви, заявлена сторонами учасниками мета - не відповідає реальній.

Зокрема МЗС РФ виступив з офіційною заявою, де відзначає, що причорноморські країни в змозі самі, без «патерналістського» втручання ззовні, вирішувати задачі забезпечення безпеки і стабільності на Чорному морі, спираючись на механізми взаємодії, що вже наявні тут.

У заяві російського МЗС, опублікованій на сайті департаменту інформації і друку при МЗС РФ, особливо підкреслюється той факт, що навчання останніми роками супроводжуються масовими акціями протесту з боку місцевого населення. А свою відмову від участі в маневрах Москва пояснює мотивами "політичної обстановки навколо навчань".

На думку Кремля, масові протестні акції проти навчань відображають громадську думку в Україні у зв'язку з курсом нинішньої української адміністрації на форсований вступ до Альянсу, який не сприяє зміцненню добросусідських відносин з Росією. Крім того, в заяві російського МЗС, наголошується спроба союзників по маневрах подати навчання в антиросійському ключі.

Нагадаємо, в ці дні, в районі Одеси і Миколаєва, а також в Криму проводяться американо-українські тактичні військово-морські навчання "Сі Бриз" з підключенням деяких держав - членів НАТО і країн - учасниць програми альянсу "Партнерство заради миру".

Офіційно метою маневрів заявлено підвищення рівня взаємодії і сумісності підрозділів країн-учасниць при проведенні "миротворчих і гуманітарних операцій". Разом з тим в ході навчань відпрацьовуються такі елементи, як ведення розвідки, пошук підводного човна умовного супротивника, заходи щодо контролю судноплавства, віддзеркалення нападів з повітря і моря, висадка десанту, учбово-вогнева стрільба і т.д.