УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні до 21,5 %

198
Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні до 21,5 %

Світовий банк збільшив прогноз зростання ВВП України за підсумками поточного року з 5,5 % до 6 %, а також погіршив прогноз інфляції з 17,2 % до 21,5 %.

Як передає УНІАН, про це заявив сьогодні в Києві економіст Світового банку в Україні Руслан ПІОНТКОВСЬКИЙ.

“Згідно з нашим поточним прогнозом, ВВП збільшиться на 6% у поточному році”, - сказав він.

При цьому СБ наголошує, що Україна знаходиться на правильному шляху щодо зниження темпів зростання інфляції (на сьогодні вона становить 29% у річному обрахуванні).

За словами Р.Піонтковського, СБ прогнозує до кінця року зниження темпів інфляції відносно сьогоднішнього рівня.

«Ми прогнозуємо, що до кінця поточного року він становитиме 21,5 %», – сказав Р. Піонтковський.

Окрім цього, за прогнозами Світового банку, за підсумками 2009 року рівень інфляції погіршений з 13 % до 15,3 %, водночас також погіршений рівень зростання ВВП з 5 % до 4,5 %; на 2010 рік СБ прогнозує рівень інфляції 9,9 % (попередній прогноз – 9,8 %), рівень зростання ВВП – 5 % (попередній прогноз – 4,5 %).

Цього року Світовий банк двічі переглядав прогноз інфляції для України. У січні СБ змінив прогноз рівня інфляції в Україні за підсумками цього року з 9,6 % до 13,8 %. У квітні СБ погіршив прогноз показника інфляції в Україні на 2008 рік з 13,8 % до 17,2 %.

Прогноз зростання валового внутрішнього продукту за підсумками поточного року Світовий банк ні в січні, ні в квітні не переглядав, залишивши його на рівні 5,5 %.