УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко вкотре підкорив Говерлу (фото)

264
Ющенко вкотре підкорив Говерлу (фото)

Президент України Віктор Ющенко в Івано-Франківській області здійснив сходження на найвищу вершину українських Карпат Говерлу. Сходження на вершину розпочалося о 9.00 з двох боків: Івано-Франківської і Закарпатської областей. Глава держави піднявся на Говерлу з боку Закарпаття.

Віктор Ющенко на вершині Говерли відкрив скульптурну композицію "Тризуб", яка висотою майже три метри, і мармурову стелу, в яку заклали капсули із землею з усіх регіонів України, взяту з місць звитяг українського духу і зброї, пише Zaxid.net.

Однак через сильний вітер не вдалося до кінця підняти на Говерлі Державний прапор України розміром 6 на 4 метри, який виготовили у Луганську з непромокаючої тканини.

Потім священики освятили державні символи.

Встановлені на Говерлі українські символи матимуть статус пам'ятки державного значення.

Разом із Президентом на гору піднялося близько тисячі осіб, 800 серед яких - представники делегацій з різних регіонів. Найбільша делегація була з рідної області Президента - Сумщини. На Говерлу з Віктором Ющенком піднялися всі голови райдержадміністрацій Сумської області.

Також Віктора Ющенка супроводжували керівник Секретаріату Президента Віктор Балога, Секретар РНБО Раїса Богатирьова, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра та баба Параска.

Під час відкриття "Тризуба" Віктор Ющенко зазначив: "Це символ Держави, котрий єднає всю Україну. Сьогоднішнє сходження тому є підтвердженням, бо на найвищій горі зібралися представники з усієї України".

Зараз усі часники сходження спускаються з Говерли.

Віктор Ющенко традиційно щороку здійснює сходження на Карпатські гори. На рахунку Глави держави уже понад 35 сходжень.