Ющенко вкотре підкорив Говерлу (фото)
Виртуальный мемориал погибших борцов за украинскую независимость: почтите Героев минутой вашего внимания!
![Ющенко вкотре підкорив Говерлу (фото)](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
Президент України Віктор Ющенко в Івано-Франківській області здійснив сходження на найвищу вершину українських Карпат Говерлу. Сходження на вершину розпочалося о 9.00 з двох боків: Івано-Франківської і Закарпатської областей. Глава держави піднявся на Говерлу з боку Закарпаття.
Віктор Ющенко на вершині Говерли відкрив скульптурну композицію "Тризуб", яка висотою майже три метри, і мармурову стелу, в яку заклали капсули із землею з усіх регіонів України, взяту з місць звитяг українського духу і зброї, пише Zaxid.net.
Однак через сильний вітер не вдалося до кінця підняти на Говерлі Державний прапор України розміром 6 на 4 метри, який виготовили у Луганську з непромокаючої тканини.
Потім священики освятили державні символи.
Встановлені на Говерлі українські символи матимуть статус пам'ятки державного значення.
Разом із Президентом на гору піднялося близько тисячі осіб, 800 серед яких - представники делегацій з різних регіонів. Найбільша делегація була з рідної області Президента - Сумщини. На Говерлу з Віктором Ющенком піднялися всі голови райдержадміністрацій Сумської області.
Також Віктора Ющенка супроводжували керівник Секретаріату Президента Віктор Балога, Секретар РНБО Раїса Богатирьова, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра та баба Параска.
Під час відкриття "Тризуба" Віктор Ющенко зазначив: "Це символ Держави, котрий єднає всю Україну. Сьогоднішнє сходження тому є підтвердженням, бо на найвищій горі зібралися представники з усієї України".
Зараз усі часники сходження спускаються з Говерли.
Віктор Ющенко традиційно щороку здійснює сходження на Карпатські гори. На рахунку Глави держави уже понад 35 сходжень.