УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Ірані сподіваються на конструктивні перемовини щодо атома

204
В Ірані сподіваються на конструктивні перемовини щодо атома

Секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі розраховує на конструктивний характер майбутніх  перемовин 19 липня з іранської ядерної проблеми з Верховним представником ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав’єром Соланою.

«Якщо буде виявлений конструктивний підхід, і сторони утримаються від колишніх помилок, перемовини обов'язково будуть конструктивними», – заявив журналістам Джалілі перед відльотом до Швейцарії.

Секретар ВСНБ Ірану також вказав, що на майбутніх перемовинах він має намір обговорити іранський пакет пропозицій щодо врегулювання глобальних міжнародних проблем, а також формат продовження перемовин за ядерною програмою ІРІ.

США та низка інших країн підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Іранське керівництво ці звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма направлена виключно на задоволення енергетичних потреб країни.

Хав’єр Солана 14 червня в Тегерані передав іранському керівництву оновлений «пакет стимулів» «шістки» щодо рішення ядерної проблеми Ірану. Ці пропозиції мають стимулювати ухвалення Тегераном рішення про запровадження мораторію на збагачення. Але раніше, відповідно до вимоги «шістки», Іран мав припинити збагачення урану на час перемовин щодо «пакету стимулів», пише РИА Новости.