УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кабінет воскових фігур став популярною пам'яткою Берліна

195
Кабінет воскових фігур став популярною пам'яткою Берліна

У «передбаннику» музею відвідувачів вітає воскова копія правлячого бургомістра Берліна Клауса Воверайта. Говорять, що на урочистому відкритті музею сам батько міста не приховував захоплення від свого безмовного двійника та висловив жаль, що під рукою немає Пігмаліона, який би зміг цю статую оживити.

Як каже координатор служби маркетингу Наталі Руос,  за вибору експонатів для кожного з філіалів обов'язково враховуються побажання «живих оригіналів» – без їх схвалення копії та згоди з її розміщенням воскова лялька «не одержить прописки» в тому або іншому філіалі музею мадам Тюссо.

У відповідь на заяву адвокатів екс-канцлера Гельмута Коля, що той не давав своєї згоди «виставлятися на загальний огляд», пані Руос відповіла, що юридична служба музею займається цим питанням. Особисто вона не сумнівається, що тут якесь непорозуміння, оскільки  без згоди об'єкту неможливо одержати, перш за все, необхідні дані для виготовлення ляльки. Потрібно зробити більше 500 різних вимірів, щоб перетворити воскову заготівку якої-небудь знаменитості на точну копію оригіналу. Вартість всієї роботи від ескізу майбутньої ляльки до її одягу та макіяжу перевищує 200 тисяч євро.

До речі, скульптура Гельмута Коля, яка розташована поряд із його американським другом Рональдом Рейганом, одна з найбільш виразних. Екс-канцлер виглядає здоровим і бадьорим, як у час свого політичного розквіту. Шкода, якщо цю фігуру за наполяганням адвокатів Коля доведеться з музею прибрати – без нього політична частина берлінського філіалу  буде неповною. Разом з Аденауером, Брандтом і Шмідтом, чиї воскові фігури теж поміщені в кабінеті мадам Тюссо, він представляє важливий етап німецької післявоєнної історії від розколу до об'єднання Німеччини.

І якщо вже похмура фігура Гітлера як уособлення трагічних сторінок історії країни входить в експозицію музею в Берліні, то політик, з ім'ям якого пов'язано об'єднання Німеччини, просто зобов'язаний в ньому перебувати, вважає адміністрація філіалу. До речі, цієї чести удостоєний і єдиний з радянських політичних діячів Михайло Горбачов.

А пошкоджену хуліганом воскову ляльку екс-фюрера, або як наголошується в табличці на стіні його порожнього зараз кабінету «самопроголошеного фюрера», після ремонту в Лондоні помістять назад, на робоче місце в похмурому бункері, де він доживав останні дні перед самогубством під час штурму радянськими військами Берліна. Поки ж крісло з-за столу в кабінеті, як пояснила екскурсовод, прибрали, щоб у молодих відвідувачів не було спокуси навіть жартома «приміряти його на себе». Адміністрація зобов'язалася уникати будь-якого «піару» фюрера або націонал-соціалізму. Навіть коли скульптура ще була на місці ЗМІ дуже довго вели з організаторами перемовини про те, яким чином все-таки як виняток журналістам, що висвітлювали відкриття, можна обійти заборону на зйомку воскового двійника диктатора. Лялька Гітлера – єдиний експонат в музеї мадам Тюссо, який не можна не тільки чіпати руками, але і фотографувати.

Решта всіх фігур – поки музей має в своєму розпорядженні 75 (разом з тією, що наразі на ремонті) воскових копій історичних осіб, сучасних політиків, релігійних діячів і різних знаменитостей з області науки, спорту, кіно та театру.

За словами Наталі Руос, музей поступово поповнюватиметься новими експонатами, оскільки відведені під «Кабінет мадам Тюссо» площі це цілком дозволяють. З кого конкретно «ліпитимуться» дорогі ляльки, залежить не тільки від бажання власників музею, але і, як уже згадувалося, від згоди вибраної живої моделі.

Так, поки з нових експонатів на підході лише воскова супер-модель Клаудія Шиффер, яка схвалена своїм живим оригіналом. Як сказала представниця музею, залишилося тільки підібрати їй відповідний одяг і аксесуари.

На екрані за спиною воскового президента США Джона Кенеді можна побачити «живий» виступ американського політика в Західному Берліні під час його блокади радянськими військами у відповідь на сепаратне відділення західних секторів, почути знамениту фразу, вимовлену по-німецьки «Я – берлінець!».

Екс-канцлер Герхард Шредер незадоволено дивиться прямо на свою колишню суперницю Ангелу Меркель, яка стоїть на трибуні у фойє відомства федерального канцлера. А якщо встати поряд з нею на сусідню трибуну, то відразу, як це буває на прес-конференціях, заклацають фотоапарати та замигтять спалахи. Теж повний ефект реальності. До речі, пані канцлер, як підтвердили організатори, воскова лялька, з якою найбільше фотографуються. Практично ніхто не проходить мимо без знімка на спомин, пише РИА Новости.