УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Львові випустять фотоальбом "Тут були книгарні"

180
У Львові випустять фотоальбом 'Тут були книгарні'

37 адрес склали фотоальбом «Львівські книгарні - знищені владою і забуті народом», підготовлений Асоціацією книговидавців і розповсюджувачів Львівщини у серії «Україна – зона культурного лиха», - про це сьогодні, 17 липня, ЗІК повідомив голова цієї асоціації Михайло Ватуляк.

Альбом світлин партерів львівських кам’яниць, де в останнім часом позникали книгарні, поступившись місцем салонам гральних автоматів, алкомаркетам та іншим крамницям, вражає. Подібний огляд колишніх книгарень на всі Львівщині склав би значно більший том. «Такий обласний мартиролог заважив би на 10 кг! Бо довідник книгарень Львівщини 1980-их років, який тільки називав місто й вулицю, був доволі великим за обсягом. Відновити то все не так легко, – приміщення ж уже давно перепродали», – журиться Михайло Ватуляк.

«Ми написали проект на відтворення в області книготорговельної мережі, подали його на розгляд комісії з питань культури і духовного відродження Львівської облради. Але там його розполовинили, виокремивши пункти, що стосуються приватизації друкарень. Сам же проект відновлення книготорговельної мережі відкинули. Хоча є рішення сесії ради про відкриття на Львівщині 30 книгарень, але його ніхто не квапиться виконувати. Нещодавно вийшло й розпорядження Кабінету Міністрів про відновлення книготорговельної мережі України з нормативною таблицею, де вказано, скільки квадратних метрів книгарень повинно бути для певної кількості населення у відповідності до різних типів населених пунктів. Шкода, що це розпорядження має тільки рекомендаційний характер, а не законодавчий», – сказав Михайло Ватуляк.