УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Львівський медуніверситет масово вступають інваліди

294
У Львівський медуніверситет масово вступають інваліди

15 липня закінчилась вступна кампанія у всі виші зі статусом «національний». Як повідомив відповідальний секретар приймальної комісії Львівського медичного університету ім. Д. Галицького Михайло Перепелиця, цьогоріч бажаючих вступити у цей виш було 2 100 осіб, тоді як торік – лише 1 300. Вразила велика кількість вступників – інвалідів дитинства, яка збільшилась майже вдвічі, порівняно з минулим роком. А ось Львівський національний університет імені Івана Франка не може собі дати ради з абітурієнтами, які подали заяви на кілька спеціальностей одночасно. Є й такі, які вибирають із 18 професій. Про це, сьогодні, 17 липня, йшлось під час круглого столу «Виклики вступної кампанії 2008» у Львові.

За словами Михайла Перепелиці, Міністерство охорони здоров’я вже взялось за перевірку посвідчень інвалідів дитинства, які подають абітурієнти. Відповідальний секретар також наголосив, що цьогорічні вступники до Медуніверситету мали дуже високі бали. Прохідний бал з трьох предметів – 572–586 і більше (максимальна кількість балів ЗНО з одного предмету 200, – ЗІК). Водночас міг бути максимальний бал із хімії (200), а з української мови та літератури менший, наприклад 180, і абітурієнт вже не проходив. Михайло Перепелиця також зазначив, що Львівський медичний університету ім. Д. Галицького відмовився від особливих умов прийому, тобто ніяких додаткових тестів не було, результати олімпіад чи медалі не враховувались, – лише результат ЗНО.

Були випадки, коли заяви на вступ подало двоє абітурієнтів, які не мали сертифікату ЗНО, але мали довідки, що були хворі під час основної сесії. Проте їм відмовили, бо на час додаткової сесії ці довідки вже не були чинними. Також Михайло Перепилиця зазначив, що для себе Медичний університет провів дослідження та виявив, що 70 % абітурієнтів мали нижчі результати ЗНО, ніж оцінки в шкільних атестатах.

Натомість ЛНУ імені Івана Франка не може собі дати ради з абітурієнтами, які подали заяви на кілька спеціальностей одночасно. За словами відповідального секретаря приймальної комісіїАндрія Гаталевича,університет вже прийняв 14 тис. заяв на вступ. Водночас лише заяву подало близько 5 тис. абітурієнтів, заяви на дві спеціальності – 1 703, на 3 спеціальності – 730. Були й такі особи, які подали документи на 18 спеціальностей одночасно. Відповідальний секретар приймальної комісії Української академії друкарства Роман Петрів зазначив, що у них вступна кампанія ще триває. Проте, заяв від абітурієнтів уже надійшло в 1,5 рази більше, ніж торік.