УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

МЗС РФ закликає Україну поважати договори про флот і дружбу

201
МЗС РФ закликає Україну поважати договори про флот і дружбу

Глава МЗС Росії Сергій Лавров закликав Україну дотримуватися усіх положень російсько-українського Великого договору, а також угоди про Чорноморський флот, пише Новинар.

"Будемо сподіватися, що українська сторона поважатиме весь масив існуючої договірно-правової бази у відносинах між Москвою і Києвом, включаючи угоду про базування Чорноморського флоту", - сказав Лавров у четвер на прес-конференції.

Лавров підкреслив, що саме так Росія ставиться до своїх зобов'язань за Великим договором.

"Гадаю, що за винятком крайніх випадків, які безпосередньо стосуються життєвих інтересів безпеки держав, необхідно уникати будь-яких кроків, які піддають сумніву діючі міжнародні основи відносин між країнами", - зазначив російський міністр.

Так він прокоментував заклики до виходу Росії з Великого договору з Україною, які лунають у російських політичних колах.

Як повідомлялося, мер Москви Юрій Лужков висловився за вихід Росії з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Україною і за створення нового договору між двома країнами.

МЗС Росії заявляє про неприпустимість однобічних дій української сторони, зв'язаних з Чорноморським флотом, який базується на території України, а також про небезпеку перегляду історичних фактів.