УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія відмовляється видавати Сацюка

180
Росія відмовляється видавати Сацюка

Генеральна прокуратура Росії відмовила Києву у екстрадиції екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка, який підозрюється у причетності до отруєння Віктора Ющенка.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, у квітні 2008 року ГПУ звернулася до Генеральної прокуратури Російської Федерації з клопотанням про екстрадицію Сацюка у зв'язку з тим, що у провадженні військової прокуратури Центрального регіону України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням його у вчиненні злочину, пише Бі-Бі-Сі-Україна.

Формально пана Сацюка підозрюють у «зловживанні владою або службовим становищем, скоєним працівником правоохоронного органу».

У відповідь на це звернення Генеральна прокуратура РФ повідомила, що, оскільки: «Сацюк В.М. є громадянином Російської Федерації, згідно із ст. 61 Конституції РФ та ст. 57 Конвенції про правову допомогу і про правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах видача його правоохоронним органам України неможлива».

Раніше, з’явилися суперечливі повідомлення щодо розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка.

Російська генеральна прокуратура каже, що не отримувала з України запитів про видачу осіб підозрюваних слідством.

Це суперечить повідомленню австрійського часопису Дер Штандарт, який написав, що президент Ющенко повідомив про запит української сторони до Росії про екстрадицію трьох підозрюваних.

У вересні мине чотири роки з часу інциденту, який названо отруєнням Віктора Ющенка під час передвиборчої кампанії.

На тлі відсутності ознак поступу розслідування, від колишнього близького соратника президента пролунали заперечення самого факту навмисного отруєння.