УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Роботи-снігоходи допоможуть вивчати танення арктичного льоду

216
Роботи-снігоходи допоможуть вивчати танення арктичного льоду

Американські науковці створюють з іграшкових радіокерованих снігоходів мобільні автономні метеорологічні станції, які допоможуть з'ясувати вплив глобального потеплення на танення льодів у полярних регіонах.

Як мовиться в повідомленні НАСА, автори проекту провели на одному з льодовиків Аляски польові випробування роботів-снігоходів, що одержали назву SnoMote, які зможуть передавати інформацію про температуру, тиск і вологість із важкодоступних районів або небезпечних для пересування людей.

Керівник проекту, професор технологічного інституту штату Джорджия Аянна Ховард (Ayanna Howard), що раніше працювала в НАСА над розробкою марсоходів, вважає, що «марсіанські» технології можуть бути використані і на Землі. «Попрацювавши над технологіями для марсоходів, я прийшла до висновку, що схожі типи пристроїв можуть бути використані для збору наукової інформації на цій планеті», – говорить вона.

На думку Ховард, подібні автономні пристрої можуть «заповнити прогалини» між супутниковою метеорологічною інформацією та даними, що надходять із стаціонарних метеостанцій. Пропуски виникають через недостатню точність супутникових даних і прив’язки до місця наземних метеостанцій.

«Роботи можуть працювати як рухомі метеостанції, здатні пересуватися та передавати у реальному часі дані про погоду», – вважає керівник проекту.

Три створених у рамках проекту робота для зниження витрат були зібрані на базі іграшкових радіокерованих снігоходів, заввишки близько 30 сантиметрів, а завдовжки близько 60. На них були встановлені камери, метеорологічні датчики, а також навігаційна система на базі навігаційної системи марсоходів.

Ховард зазначає, що учасники проекту намагалися створити роботів, які б відтворювали особливості руху людей по льоду та снігу. У перших варіантів були ноги та колеса. Проте потім науковці вирішили спростити конструкцію та створити робота на базі снігохода.

На думку Ховард і її колег із Пенсільванського університету, наступне покоління метеорологічних снігоходів буде приблизно вдвічі більше за розмірами. Вони вважають, що можна створити гнучку систему, мережу з 30–40 «снігоходів-безпілотників», які зможуть переміщатися важкодоступними районами Арктики, передаючи оперативну інформацію про стан льодовиків.

Одержані дані можуть бути викладені в Інтернеті та бути доступними для науковців всього світу, пише РИА Новости.