УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Екс-голова Samsung засуджений за несплату податків

198
Екс-голова Samsung засуджений за несплату податків

Суд Південної Кореї в середу засудив колишнього голову Samsung Group Лі Кун Хі (Lee Kun-hee) до трьох років ув'язнення з відстроченням виконання покарання на п'ять років і штрафу 109 мільйонів доларів за ухиляння від сплати податків, повідомляє агентство Рейтер.

У той же час суд зняв із 66-річного екс-керівника компанії серйозніші звинувачення в зловживанні довірою та нелегальному випуску конвертованих акцій.

Прокурор минулого тижня просив суд засудити Лі Кун Хі до семи років позбавлення волі та штрафу 347 мільйонів доларів.

Відставка Лі з посади голови компанії в квітні стала результатом антикорупційного розслідування. Воно було почате в січні цього року через скандал, спричинений заявою колишнього провідного юриста Samsung про те, що корпорація створила фінансовий фонд на 200 мільйонів доларів для підкупу посадовців.

У рамках розслідування були допитані Лі та його близькі родичі. Проте представники прокуратури заявили, що «слідів» систематичної дачі хабарів не виявлено.

Слідство повідомило, що під час розслідування були виявлені кошти, що належать Лі, на суму 4,55 мільярда доларів, що лежать на банківських рахунках, відкритих під чужими іменами. Сума податків, сплати яких намагався уникнути Лі, оцінюється в 114 мільйонів доларів.

Samsung Group – найбільша в Південній Кореї й одна з провідних світових промислових груп, чиї інтереси представлені в багатьох галузях, таких як електроніка, кораблебудування та будівництво. Підрозділ Samsung Electronics Co. є флагманом корпорації, пише РИА Новости.