УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Олімпії виявлений іподром, на якому «переміг» Нерон

1,0 т.
В Олімпії виявлений іподром, на якому «переміг» Нерон

Німецькі археологи виявили в стародавній Олімпії – місці проведення античних олімпіад – стародавній іподром, на якому імператор Нерон одержав лавровий вінок за свою «перемогу» на скачках, – його суперники не зважилися змагатися з ним.

«Це відкриття – археологічна сенсація», – вважає професор з Університету імені Йоганна Гутенберга Норберт Мюллер, один з учасників проекту. Його слова наводяться в повідомленні університету.

Стародавні Олімпійські ігри почалися з 776 року до н. е., з того часу раз на чотири роки в Стародавній Греції, в Олімпії, влаштовувалися загальногрецькі змагання на честь Зевса. В цей час оголошувався «священний мир», не велися воєнні дії. У програму стародавніх олімпійців входили змагання з їзди на колісницях, бігу, метання списа та диску, стрибків у довжину, боротьби, кулачного бою. У 394 році н. е. Олімпіади були скасовані римським імператором Феодосієм I.

Саме на знайденому німецькими археологами іподромі Нерон у 67 році «виграв» змагання зі скачок: його колісниця їхала доріжкою наодинці, оскільки ніхто не зважився змагатися з імператором, і він одержав лавровий вінок переможця.

Раніше іподром був відомий тільки за письмовими джерелами, зокрема, про нього писав у II столітті античний географ Павсаній, проте археологам не вдавалося визначити його справжнє розташування.

До сьогодні вважали, що від іподрому нічого не залишилося, оскільки це місце (за даними Павсанія, на схід від святилища Олімпії) з давніх часів не раз затоплювалося річкою Алфей і було вкрите донними відкладами. На сучасних планах і в описах мовиться, що «нічого не збереглося від іподрому через повінь у середні віки».

Німецькі дослідники, використовуючи сучасні геофизичні методи, ретельно обстежували область, де міг був розташовуватися іподром. Науковці Армін Груберт і Християн Хюбнер, які спеціалізуються на геомагнітних і георадарних методах досліджень, склали карту неоднорідностей грунту, на яких були виявлені прямолінійні структури завдовжки близько 1,2 кілометра.

Дослідники вважають, що це і був іподром. Крім того, раніше недалеко були знайдені залишки храму Деметри, який, за наявними даними, був розташований поряд із ним, а неподалеку було знайдено кругле утворення діаметром близько 10 метрів, яке може бути залишком стародавнього святилища, описаного Павсанієм.

«Це місце може стати новою визначною пам'яткою для світу спорту, так само як це сталося із стадіоном Олімпії, знайденим археологами 50 років тому», – вважає Мюллер, пише РИА Новости.