УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Львівщині хочуть і у НАТО, і у ЄС (опитування)

183
На Львівщині хочуть і у НАТО, і у ЄС (опитування)

Майже 60% мешканців Львівської області готові проголосувати з вступ до НАТО, якби такий референдум відбувся уже найближчим часом. І тільки 16,7% респондентів проти такої ініціативи. Натомість вступ до Європейського Союзу готові підтримати 2/3 мешканців області – 67,6%, а проти Євросоюзу – тільки 11,5% опитаних. Такі результати соціологічних досліджень у червні 2008 року оприлюднив 15 липня, під час прес-конференції директор Українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Олексій Антипович.

Якби вступ України до НАТО був необхідної умовою для вступу до Європейського Союзу, то кількість прихильників фактично не зросла б – за вступ до Альянсу свої голоси віддали б 60,1% мешканців Львівщини, проти НАТО проголосувало б 15,2% респондентів.

За словами голови Західної аналітичної групи Ореста Друля, зараз спостерігається тенденція до зменшення рівня підтримки вступу до НАТО. На його думку, це «емоційна тенденція», пов’язана з подіями на саміті у Бухаресті – перенесенні розгляду ПДЧ для України на грудень 2008 року, мовляв, це розчарувало людей.