УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Антиінфляційні закони Тимошенко небезпечніші за саму інфляці

171
Антиінфляційні закони Тимошенко небезпечніші за саму інфляці

Так звані антиінфляційні закони, розроблені урядом Тимошенко, для України небезпечніші за інфляцію.

Про це йдеться в заяві, поширеній прес-службою Партії вільних демократів.

Прагнення Тимошенко вирішити системні проблеми української економіки методом ручного управління викликають здивування. Запровадження фіксованої максимальної націнки на продукти харчування суперечить усім принципам вільного ринку. Більше того, такий захід призведе до штучно створеного дефіциту товарів і стимулюватиме розвиток чорного ринку, - йдеться в повідомленні прес-служби.

«Україна стає єдиною країною на пострадянському просторі, яка прагне повернутися туди, звідки ми всі пішли – до порожніх полиць магазинів», - вважає лідер Партії вільних демократів Михайло Бродський.

Завдання уряду – створювати умови для розвитку економіки й конкурентного підприємництва. Якщо уряд не може забезпечити зростання доходів населення, він має визнати свою некомпетентність і піти у відставку, йдеться в заяві вільних демократів.

Вільні демократи як захід для стимулювання вітчизняної економіки пропонують зменшити розміри ПДВ 15 %, скасувати стягування ПДВ під час первинного придбання житла, під час оплати за навчання. Для деяких груп товарів ПДВ має бути нижче 15 %. Крім того, ПДВ на ввезення засобів виробництва має бути замінено на векселі з подальшою оплатою.

На думку вільних демократів, для подолання економічної кризи й боротьби з інфляцією уряд має всіма доступними засобами стимулювати виробництво, а не знищувати вільну торгівлю й ринок продовольства, не ставити під удар вітчизняний АПК безконтрольним ввезенням імпортного м'яса.

Україні потрібна реформа пенсійної системи й соціальних виплат, чітка програма з відмови від виплат зарплат «у конвертах». Але замість того, щоб працювати над детінізацією економіки, уряд Тимошенко запроваджує додаткові обмеження, що стимулюють «чорний» ринок, - йдеться в повідомленні Партії вільних демократів.

«Соціалістка Тимошенко не хоче вирішувати системні проблеми України, проводити реформи. Вона адміністративними методами грубо втручається в економіку, руйнуючи торгівлю й виробництво, - заявляє Михайло Бродський. – Вона не хоче розробити справедливу систему, платити пенсії та зарплати, яких вистачатиме на життя. Натомість бідним кидають подачки. Так звана «юлина тисяча» компенсації внесків Ощадбанку розкрутила внутрішню інфляцію».

Допоки уряд житиме в логіці «від виборів до виборів», ні про які реформи й розвиток не може йтися. Партія вільних демократів пропонує Юлії Тимошенко замінити партійних ідеологів на кваліфікованих економістів або подати у відставку.