УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЄС погрожує Болгарії та Румунії серйозними санкціями

180
ЄС погрожує Болгарії та Румунії серйозними санкціями

У зв'язку з недостатнім прогресом, досягнутим Болгарією та Румунією в боротьбі корупцією, Єврокомісія може піти на застосування санкцій щодо цих двох країн.

Про це повідомили місцеві ЗМІ. «Результатом цього, наприклад, може стати заборона на експорт продовольства або скорочення фондів підтримки сільського господарства й структурної політики», - цитує повідомлення РІА Новости.

Як очікується, Єврокомісія в липні цього року оприлюднить оцінку виконання «новачками» ЄС своїх розпоряджень.

Зазначимо, що Болгарія та Румунія приєдналися до Євросоюзу в січні 2007 року. Серед умов вступу до ЄС було виконання державами загальноєвропейських вимог з проведення економічної та судової реформ, а також реформи внутрішнього ринку. У разі недотримання цих умов протягом трьох років до країн можуть бути застосовані певні санкції. Трирічний «випробувальний» термін для Болгарії та Румунії закінчується в січні 2010 року.

Щоб на місці оцінити хід проведення судових реформ у цих країнах, з 19 по 23 травня там перебуватимуть представники виконавчої влади ЄС.

Єврокомісія неодноразово піддавала Софію та Бухарест критиці за недостатньо ефективні заходи в боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.