УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Шрі-Ланці знищено 55 бойовиків

162
На Шрі-Ланці знищено 55 бойовиків

Урядові війська Шрі-Ланки за минулу добу знищили в боях на півночі острова 55 тамільських сепаратистів.

Про це повідомила прес-служба міністерства оборони країни, передає РІА Новости.

Найбільш кровопролитні бої точилися в неділю увечері на півострові Маннар, де військам вдалося захопити бункери на лінії оборони бойовиків з угруповання «Тигри звільнення Таміл Ілама» (ТЗТІ).

Армія провела три атаки на позиції сепаратистів, у результаті яких було знищено 32 бойовиків. Ланкійські війська втратили убитими дев'ятьох військовослужбовців, близько 20 людей отримали поранення.

Ще 23 тамільських бойовиків було ліквідовано в сутичках на півночі острова вздовж лінії зіткнення протиборчих сторін.

Після того, як півроку тому армія Шрі-Ланки повернула контроль над сходом острова, всі сили було кинуто на боротьбу з ТЗТІ на півночі острова. Усього за останні два роки владі вдалося на дві третини скоротити територію, що перебуває під контролем бойовиків.

Армія оцінює кількість тих, хто залишився в розпорядженні цього сепаратистського угруповання, в 3 тисячі людей.

Міністерство оборони поставило собі завдання знищувати щоденно не менше десятьох бойовиків і протягом 2008 року розгромити сепаратистів, відновивши контроль над північчю острова. За оцінками Міноборони Шрі-Ланки, за чотири місяці цього року знищено близько 2 тисяч бойовиків.

Протистояння між ТЗТІ й урядом Шрі-Ланки, що представляє інтереси сингальської більшості триває з 1983 року. Сепаратисти ведуть збройну боротьбу за створення незалежної держави в населених переважно тамілами північних і східних районах острова. Із початку конфлікту загинуло більше 70 тисяч осіб.

Водночас, слід зазначити, що перевірити інформацію про жертв бойових дій на острові Шрі-Ланка неможливо, оскільки журналістам заборонено перебувати в зоні бойових дій, а обидві сторони конфлікту схильні перебільшувати свої успіхи й замовчувати свої втрати.