УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Причини вибуху будинку у Львові так і не названі

228
Причини вибуху будинку у Львові так і не названі

Протягом чотирьох місяців представники різних гілок влади неодноразово говорили, що ось-ось назвуть причину вибуху будинку у Львові, а відтак можна буде назвати й винуватого в цій трагедії, яка забрала життя двох людей – Світлани та Віталія Хлєбнікових, а багатьох залишила без даху над головою.

Проте з невідомих причин цього так і не зробили. Що більше, останнім часом представники влади навіть не згадують про те, коли все-таки назвуть причину вибуху.

Головне управління внутрішніх справ Львівської області та прокуратура досі не можуть дійти спільного висновку й оприлюднити остаточні результати, що ж стало причиною вибуху. Експерти більше схиляються до думки, що вибухнув метан, тобто побутовий газ. Причому, як повідомив начальник Львівського міського управління МВС Ігор Цікало, ознак навмисного підриву експертиза не виявила, пише Львівська Газета.

“За висновками експертизи Львівського відділення Київського інституту геології встановлено, що вибухових речовин на місці трагедії виявлено не було. Там знайшли залишки метану, тобто природного газу, та жирного газу, який утворюється під час його згорання. Із цього можна зробити висновок, що причиною вибуху була неправильна експлуатація газових приладів або прорахунки працівників “Львівгазу”. Наразі це питання вивчає кафедра охорони праці “Львівської політехніки”. Управління МВС у Львівській області вже надсилало цю справу в прокуратуру, проте її повернули, аргументувавши тим, що для остаточного висновку замало фактів. Зараз очікуються результати дослідження “Політехніки”, щоб остаточно назвати причину вибуху в будинку на Костюшка, 14”, – зазначив він.

Щодо потерпілих мешканців, то, за даними прес-служби Львівської міської ради, з міського бюджету регулярно виділяють кошти на їхнє проживання. Наразі більшість із них мешкає в готелі “Львів”. Щоб людям було зручніше, заплановано пересилити їх в орендовані квартири, проте до 13 травня було підписано лише чотири угоди про відселення мешканців, які постраждали від вибуху, в нові орендовані помешкання.

Як повідомила голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк, із жителів будинку на вул. Костюшка, 14, дві сім’ї відмовилися від переселення у квартири й надалі проживають у готелі “Львів” до відновлення свого будинку. Для решти ж сімей укладатимуть угоди про винайм помешкань або виділятимуть кошти, щоб люди самі їх орендували.

За даними прес-служби Львівської міськради, грошей на ремонт будинку, в якому стався вибух, очікують із Києва, проте їх поки що немає. А міськрада проводить ремонтні роботи, щоб стан квартир не погіршувався.