УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Донеччині після щеплення в лікарні потрапили 90 осіб

216
На Донеччині після щеплення в лікарні потрапили 90 осіб

У Донецькій області після щеплення від кору та краснухи в лікувальні заклади потрапили 90 осіб, з них – 83 дитини. Про це повідомляє прес-служба МНС. 

Зокрема, в  Донецьку – 31 особа (з них 28 дітей), у  Краматорську – 47 дітей, у  Маріуполі – 3 дитини, в  Шахтарську – 2 особи (з них 1 дитина),  Селідові – 3 особи, в Мар’їнському районі – 3 дитини та в Першотравневому районі – 1 дитина, які звернулися зі скаргами на погіршення самопочуття через проведення ним з 5 травня щеплень проти кору та краснухи (вакцина ZA 26-X).

Причини погіршення стану здоров'я встановлюються. Ситуація контролюється Мінохоронздоров'я та МНС. 

Як раніше повідомлялося, начальник Головного управління охорони здоров'я Донецької області Олександр Аніщенко завив, що медпрацівники, проводячи імунізацію проти кору та краснухи, використовують тільки якісну вакцину та несуть особисту відповідальність за її застосування. 

«У нас не застосовуються неякісні вакцини, у нас поки застосовувалися тільки якісні вакцини, –  підкреслив Аніщенко, – Роблять щеплення медпрацівники, вони такі ж люди, вони знають про свою особисту відповідальність».

За його словами, «вакцина після її відкриття та розчинення придатна до застосування протягом 6 годин, якщо вона зберігається в темному місці за температури 2–8 градусів тепла».

«Через те що термін дії вакцини дуже короткий, у цій школі (школа Краматорська, в якій вчився підліток, померлий 12 травня після імунізації) з однієї ампули робили вакцинацію 8 дітям, а ампула розрахована на 10 доз. Тому 8 дітям зробили, і, природно, ампулу викидали», – пояснив Аніщенко.

Кажучи в цілому про цю вакцину, заступник головного санітарного лікаря Донецької області Тамара Бєломеря також повідомила, що «ця вакцина індійського інституту сироваток (виробник – Serum Institute of India), й інститут є базовим підприємством Всесвітньої організації здоров'я». За її словами, «користуються цією вакциною давно, в світі нею прищеплено більше 100 мільйонів осіб, і в Молдові вона показала добрі результати, але саме така вакцина в Україні використовується вперше». «Але, маю сказати, – зазначила Бєломеря, – така дивакцина проти кору та краснухи не використовувалася в нашій країні, а взагалі вакцина цього виробника використовувалася в Україні, зокрема в Донецькій області – це моновакцина проти краснухи і вона дала прекрасний результат». І додала: «Тоді тих ускладнень, які могла дати моновакцина, не було в області і не тільки в області, але і в Україні. Не було жодного ускладнення та дуже мало було реакцій на введення цього препарату».

Характеризуючи нинішню вакцину проти кору та краснухи, Бєломеря сказала, що «вона, як і будь-яка вакцина, має свої протипоказання – алергічні реакції після попереднього введення цієї вакцини, лейкоз, онкозахворювання, ВІЛ-інфекція, важкі захворювання серцево-судинної системи, вагітність, а також будь-які гострі захворювання та загострення хронічних». За її словами, «препарат має і побічні дії: місцеві реакції виникають, як правило, протягом 48 годин від проведення імунізації – в місці ін'єкцій можуть виникати почервоніння, набряк, інфільтрат і загальні реакції виникають з 4 до 15 доби після щеплення – підвищення температури (помічено у 15 % прищеплених), головний біль, біль у суглобах». До побічних дій вакцини також належить і тромбоцитопенія, тобто зменшення кількості тромбоцитів у крові.

Бєломеря підкреслила, що «дуже рідко виникають ускладнення у вигляді енцефаліту, артритів». Але, за її словами, «якщо порівнювати цю вакцину з іншими аналогічними – це вакцина дає навіть менше число ускладнень у вигляді артритів порівняно з іншими».

«Взагалі вже декілька років ми не реєстрували важких ускладнень після введення вакцин», – зазначила заступник головного санітарного лікаря. «І після стількох років спокою, у нас, на жаль, такий трагічний випадок стався зі смертю хлопчика», – зазначила вона.

Вона також повідомила, що результати досліджень паталогоанатомій, які скажуть про причини смерті підлітка з Краматорська, померлого 12 травня після імунізації від кору та краснухи, будуть готові не раніше, ніж за місяць.

Бєломеря заявила: «не закінчені результати досліджень паталогоанатомій і гістологічних досліджень, які будуть готові: паталогоанатомії – через місяць, гістологічні – наступного тижня».

Вона ще раз підкреслила, що «причинно-наслідковий зв'язок між щепленням і смертю дитини поки не встановлений», пише АМИ «Новости-Украина».