УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ФСБ ладна співпрацювати з Лондоном у "справі Литвиненка"

192
ФСБ ладна співпрацювати з Лондоном у 'справі Литвиненка'

ФСБ Росії готова співробітничати з Великобританією у "справі Литвиненка", але після вибачень Лондона за необґрунтовані звинувачення, висунуті в адресу російських спецслужб, заявив керівник служби оперативній інформації і міжнародних зв'язків в ранзі замдиректора ФСБ РФ генерал-полковник Віктор Комогоров, повідомляє РИА Новости.

"Ми готові з ними (спецслужбами Великобританії) на співпрацю і взаємодію, але перший крок по налагодженню наших контактів повинні зробити англійці, а не ми. Ми чекаємо від них вибачень за необґрунтовані звинувачення нас в тому, до чого ми непричетні абсолютно", - заявив Комогоров.

"Справа Литвиненка" стала причиною безпрецедентної кризи в російсько-британських відносинах. У листопаді 2006 року в Лондоні помер екс-офіцер ФСБ Літвіненко, що тікав до Великобританії, який був соратником підприємця Бориса Березовського, що також живе в Лондоні. Офіційний Лондон угледів в "справі Литвиненка" слід російських спецслужб, а фахівці британського Агентства з охорони здоров'я стверджували, що виявили в тілі покійного значну кількість радіоактивного полонію-210. Ні офіційного висновку про причини смерті і результати розтину, ні офіційних звинувачень і доказів, так само як і подробиць розслідування, владаі Великобританії так і не пред'явила.

Комогоров констатував, що в даний час говорити про ефективну взаємодію ФСБ Росії і спецслужб Великобританії не можна, оскільки "у нас склалися певні відносини у зв'язку зі "справою Литвиненка".

"Вони звинувачують нас у чомусь незрозумілому, хоча абсолютно безпідставно, абсолютно надумано", - підкреслив Комогоров.

"Цієї конструктивної взаємодія не вистачає. Ми розраховуємо, що ці часи пройдуть, але перший крок в нормалізації відносин між спецслужбами Великобританії і ФСБ Росії повинні зробити англійці, а не ми... Англійці зробили крок убік від нас, хай роблять перший крок і назустріч", - вважає представник ФСБ.

Він пояснив, що в даний час спецслужби Великобританії не беруть участь в заходах, що проводяться ФСБ.

"Вони блокують всі наші ініціативи, окрім них, цього не робить ніхто. Це пов'язано з надуманою "справою Литвиненка", яку вони придумали і яке має політичний відтінок, і не має під собою ніяких підстав для звинувачення ФСБ у цій справі", - сказав Комогоров.