УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Розбиратися з Конституцією буде Венеціанська комісія

237
Розбиратися з Конституцією буде Венеціанська комісія

Найближчим часом до України прибудуть фахівці Венеціанської комісії.

Про це повідомила на брифінгу заступник голови Секретаріату Президента України - Представник Президента в КС і ЦВК Марина Ставнійчук, кажучи про результати своєї сьогоднішньої зустрічі із Секретарем Венеціанської комісії, передає УНІАН.

За її словами, представники комісії в Україні обговорять низку питань, викладених у проекті Концепції нової редакції Основного Закону держави, який розробила робоча група Національної конституційної ради.

«За результатами такого обговорення, ще до свого чергового засідання Національна конституційна рада матиме можливість доопрацювати проект Концепції, враховуючи зауваження, пропозиції Венеціанської комісії в процесі реформування Конституції України», - сказала Ставнійчук. Вона нагадала, що в Указі, який дав початок конституційному процесу, Президент звернув увагу на важливість висновків цього інституту щодо напрацювань, які підготує Нацрада.

Заступник голови Секретаріату підкреслила: важливо, щоб сьогодні досвід світового конституціоналізму було значною мірою використано в організації конституційного процесу. Ставнійчук також нагадала позицію глави держави щодо змісту конституційних реформ і способу їх проведення: зміни мають відбуватися виключно в рамках чинної Конституції, для їх реалізації необхідний «спокійний зважений професійний процес» і збалансована робота всіх політичних сил і громадськості. Президент особливо зазначив, що не допустить варіанту, коли конституційні зміни «хтось вважає за необхідне напрацювати «під себе», підкреслила Ставнійчук.

Європейська Комісія за демократію через право, більш відома за назвою міста, де вона збирається, як Венеціанська Комісія (далі: Комісія), була утворена невдовзі після падіння Берлінської стіни в 1990 році. Вона відіграла ключову роль в ухваленні східноєвропейськими країнами конституцій, які відповідають стандартам європейської конституційної спадщини.