УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нігерійці знизила суму викупу за українського заручника

201
Нігерійці знизила суму викупу за українського заручника

Нігерійські бойовики, що захопили у вівторок судно, на борту якого перебувало 11 людей, серед яких українець і португалець, знизили суму викупу, необхідну за їх звільнення.

Про це повідомили джерела в місцевих правоохоронних органах, передає Reuters.

Викрадачі погодилися відпустити заручників за викуп, що відповідає в місцевій валюті приблизно 42,4 тисячі доларів.

Нагадаємо, судно з усім екіпажем було захоплено 14 травня. Спочатку бойовики вимагали за заручників викуп у розмірі 250 тисяч доларів.

За даними поліції, захоплення плавзасобу, що належить американській енергетичній компанії Chevron, скоїли представники одного з місцевих товариств, які висувають до компанії вимоги фінансового характеру.

Напади на об'єкти нафтової інфраструктури часто відбуваються в дельті Нігеру, де зосереджено основні родовища найбільшого в Африці виробника «чорного золота», що експортує близько 2,5 мільйонів барелів сирої нафти за день.

Так, на початку травня бойовики напали на вимірну станцію розподільної системи англо-голландського нафтового концерну Royal Dutch Shell і пошкодили кілька трубопроводів. У результаті диверсії Shell був змушений тимчасово припинити частину виробництва.

За інформацією нігерійської влади, за більшістю нападів стоять бойовики угруповання «Рух за звільнення дельти річки Нігер» (MEND).