В Тернополі поставлять меморіал дітям-жертвам Голодомору
Виртуальный мемориал погибших борцов за украинскую независимость: почтите Героев минутой вашего внимания!
![В Тернополі поставлять меморіал дітям-жертвам Голодомору](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
Експерти з медичної, педагогічної, соціальної та теологічної галузі, а також митці та громадські діячі відбирали найкращі проектні ідеї, котрі ляжуть в основу створення пам’ятного знаку жалоби за дітьми, що стали жертвами трагічних подій 1932-1933 років.
Дана громадська ініціатива була започаткована у березні цього року як проект «Дзвони дитячої пам’яті».
Ініціатори вирішили по-новому поглянути на проблему Голодомору - з точки зору злочину проти дитинства.
«Жоден режим, жодна політична ідея не варта життя дитини. Це є найвища цінність. Зараз в Україні темі Голодомору присвячується досить багато уваги, але, тим не менше, залишається до кінця нез’ясованим, в який спосіб найкраще доносити цю інформацію до дітей», - зазначає ініціатор проекту Олена Прохира.
Саме тому, небайдужі до цієї теми тернополяни та ті, чий життєвий шлях був пов’язаний з цим містом, вирішили не лише створити пам’ятний знак, але і розробити навчально-методичні рекомендації та експертні висновки щодо донесення теми Голодомору до молодших поколінь.
Наразі досягнуто принципової домовленості з кафедрою соціальної педагогіки Тернопільського Національного педагогічного університету про проведення восени науково-практичної конференції та розробки спеціалізованого навчального курсу.
На початку червня ініціатори планують оприлюднити остаточний ескіз майбутнього пам’ятного знаку та оголосити конкурс меценатів.
Партнерами проекту є ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна» та Коаліція громадських організацій «Тернопільська Ініціатива».
Ініціаторам допомогла також Службі Безпеки України, надавши автентичні архівні документи, які стосуються періоду 1932-1933 років в історії України.
Разом із тим, громада Тернополя очікує на розуміння і підтримку міської Ради та сприяння Тернопільського міського голови у виділенні земельної ділянки для встановлення знаку жалоби.