УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Тернополі поставлять меморіал дітям-жертвам Голодомору

255
В Тернополі поставлять меморіал дітям-жертвам Голодомору

Експерти з медичної, педагогічної, соціальної та теологічної галузі, а також митці та громадські діячі відбирали найкращі проектні ідеї, котрі ляжуть в основу створення пам’ятного знаку жалоби за дітьми, що стали жертвами трагічних подій 1932-1933 років.

Дана громадська ініціатива була започаткована у березні цього року як проект «Дзвони дитячої пам’яті».

Ініціатори вирішили по-новому поглянути на проблему Голодомору - з точки зору злочину проти дитинства.

«Жоден режим, жодна політична ідея не варта життя дитини. Це є найвища цінність. Зараз в Україні темі Голодомору присвячується досить багато уваги, але, тим не менше, залишається до кінця нез’ясованим, в який спосіб найкраще доносити цю інформацію до дітей», - зазначає ініціатор проекту Олена Прохира.

Саме тому, небайдужі до цієї теми тернополяни та ті, чий життєвий шлях був пов’язаний з цим містом, вирішили не лише створити пам’ятний знак, але і розробити навчально-методичні рекомендації та експертні висновки щодо донесення теми Голодомору до молодших поколінь.

Наразі досягнуто принципової домовленості з кафедрою соціальної педагогіки Тернопільського Національного педагогічного університету про проведення восени науково-практичної конференції та розробки спеціалізованого навчального курсу.

На початку червня ініціатори планують оприлюднити остаточний ескіз майбутнього пам’ятного знаку та оголосити конкурс меценатів.

Партнерами проекту є ВМГО «Молодіжний Союз Наша Україна» та Коаліція громадських організацій «Тернопільська Ініціатива».

Ініціаторам допомогла також Службі Безпеки України, надавши автентичні архівні документи, які стосуються періоду 1932-1933 років в історії України.

Разом із тим, громада Тернополя очікує на розуміння і підтримку міської Ради та сприяння Тернопільського міського голови у виділенні земельної ділянки для встановлення знаку жалоби.