УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чавес критикував Інтерпол і кинув виклик президенту Колумбії

222
Чавес критикував Інтерпол і кинув виклик президенту Колумбії

Президент Венесуели Уго Чавес розкритикував керівництво Інтерполу й обіцяв переглянути членство своєї країни в цій організації.

У четвер міжнародне агентство кримінальної поліції (Інтерпол) підтвердило достовірність документів, знайдених у комп'ютері одного з лідерів бойовиків «Революційних озброєних сил Колумбії» (РОСК) Рауля Рейеса, вбитого 1 березня. У них містилися відомості про фінансові стосунки Уго Чавеса та його уряду з РОСК, зокрема, про виділення бойовикам 300 мільйонів доларів.

«Треба переглянути нашу участь у роботі Інтерполу, якщо їм керують такі непрофесійні люди», – заявив у четвер президент Венесуели на прес-конференції для іноземних журналістів перед своїм вильотом на саміт «Латинська Амеріка-Європейській союз», який відкривається у п'ятницю в перуанській столиці Ліма.

Президент Венесуели фактично звинуватив керівника Інтерполу в співпраці з диктатурою Піночета та приховуванні порушень прав людини в Чилі.

«Президент Інтерполу Ерера Артуро (Herrera Arturo) почав працювати в чилійській поліції в 1971 році. Які асоціації у вас виникають?», – зазначив президент Венесуели. Він також додав, що Ерера звинувачується в приховуванні порушень прав людини в Чилі в кінці 80-х років.

За словами Чавеса, уряд Колумбії «повністю втратив сором», маніпулюючи недостовірними даними з комп'ютера бойовиків.

«Красеня Урібе без підтримки імперії США, думаю, вже давно не було б в уряді, він би пішов через задні двері», – сказав Уго Чавес щодо президента Колумбії. Та додав: «Він любить ображати тих, хто менший. Щоб і на нас не напали... Тому що я б відповів. Пропорційно агресії».

В аргентині ці слова інтерпретовано як бажання Чавеса піддатися агресії з боку Колумбії, щоб у відповідь атакувати її, пише РИА Новости.