УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Результати тестів в Інтернеті не оприлюднять

162
Результати тестів в Інтернеті не оприлюднять

Український центр оцінювання якості освіти ухвалив рішення не оприлюднювати на своєму сайті персональні результати тестування з української мови та літератури, як це планувалося раніше, через тиск, що чинять вчителі багатьох шкіл на своїх учнів. Про це  «proUA» повідомила прес-служба Інформаційного центру незалежного оцінювання.

«До нас надходять численні повідомлення, що в багатьох регіонах шкільні вчителі тиснуть на учнів, вимагаючи повідомити результати тестування з української мови та літератури. Вони заявляють, що не виставлять у підсумковій державній атестації оцінку вищу, ніж за підсумками зовнішнього тестування. Це є грубим порушенням існуючих норм, і ми не збираємося цьому сприяти», – заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.

«Центр вже має всі результати, але ми вирішили не повідомляти їх до тих пір, поки офіційні сертифікати не надійдуть у пункти реєстрації – а це станеться не пізніше 30 травня», – додав Лікарчук.

Нагадаємо, раніше планувалося, що учасники зовнішнього тестування зможуть дізнатися свої результати з української мови та літератури 15 травня – на два тижні раніше, ніж одержать офіційні сертифікати.Відповідно до указу Міністра освіти та науки України, починаючи з 2008 року, вступ до вищих навчальних закладів здійснюється лише на підставі сертифікатів про зовнішнє незалежне оцінювання знань.