УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Під прикриттям Євро-2012 продають київський ліс

252
Під прикриттям Євро-2012 продають київський ліс

Поблизу Києва збунтувалося приміське село Мархалівка. Приводом для незадоволення стала сенсаційна новина про продаж 20 гектарів соснового лісу.

Вчора, 15 травня, обурені селяни в екстреному порядку зібралися на зібрання й вимагали від влади Васильківського району повернути громаді великий лісовий масив, який раптом опинився в приватних руках.

Мархалівка розташована за десять кілометрів від столиці, поряд з Одеською трасою. Сотка землі тут коштує мінімум п'ять тисяч доларів. А коло самої магістралі ціни на ділянки, як-то кажуть, просто зашкалюють. Поряд з дорогою якраз і росте той самий ліс.

І ось днями в сільраді Мархалівки дізналися, що "завдяки" Васильківській райдержадміністрації лісовий масив було розбито на ділянки (по 0,99 га) й передано невідомим громадянам "для ведення особистого селянського господарства". Серед щасливчиків, які побажали наповнити ринки продовольством, виявилися мешканці Луганської, Черкаської областей, а також Василькова.

Новоявлені господарі дуже оперативно, протягом кількох днів, оформили землевпоряджувальну документацію. І 18 квітня, згідно з розпорядженням Васильківської РМА, їм було видано державні акти на право приватної власності. А вже 21 і 23 квітня власники лісових угідь нишком-тишком влаштували великий розпродаж цієї території. Гектар соснового лісу продавали за 303 тисячі гривень. У результаті на Київщині полку латифундистів прибуло.

Уся операція з безпрецедентного відчуження цінного лісового масиву було проведено за зачиненими дверима, таємно від селян, депутатів райради. Адже в Мархалівці в черзі на отримання земельних наділів стоїть 260 місцевих мешканців, серед яких багато молодих сімей. Де ж справедливість?

На сільське зібрання прибув заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Анатолій Совгира. Однак історією "земельного" питання він абсолютно не володів, тому й не зміг пояснити присутнім, чому районна влада забрала (на сторону!) лісові угіддя.

Що дивно, невдовзі після розпродажу лісу до сільради Мархалівки завітали представники латифундистів, які отримали гектари, й заявили, що в рамках підготовки до Євро-2012 мають намір будувати на цих землях… готелі, ресторанні комплекси й різні розважальні заклади. Мархалівка була глибоко шокована цією заявою.

"Маємо те, що маємо…" Поки "верхи" б’ються за владу й готуються до виборів, "низи" на повну зайняті вигідним розподілом. Як відомо, в квітні Кабінет Міністрів тимчасово заборонив у країні всі операції з лісовими угіддями. Однак у Васильківському районі, як видно, плювати хотіли на це високе розпорядження.

Досить кумедно й те, що "лісову" комбінацію було проведено після розгромних засідань колегій Київської обласної прокуратури, а потім – і Генпрокуратури. Адже в ході розмов на земельну тему гострій критиці було піддано представників контролюючих інстанцій, чиновників адміністрацій, які влаштовують "дерибан". Як показує час, і цей урок не пішов на користь. Жах, що твориться! Невже генпрокурор Олександр Медведько проковтне цю "пілюлю"?

Найближчим часом у ході журналістського розслідування "Обозреватель" розповість детальніше, як ділили ліс на околиці столиці, назве прізвища продавців і покупців, словом, ви дізнаєтеся про закулісся земельного "дерибану".