УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Черновецького «тягнуть» в УБОЗ абсолютно безпідставно

252
Черновецького «тягнуть» в УБОЗ абсолютно безпідставно

Міністр юстиції Микола Оніщук негативно ставиться до подій навколо вручення виклику в УБОЗ міському голові Києва Леоніду Черновецькому. Як передає УНІАН, сьогодні на брифінгу для преси Оніщук висловив шкоду, що дуже часто юридичні механізми використовуються в політичних цілях.

«Я як міністр юстиції не вітаю такий сценарій розвитку подій під час виборчої кампанії», - сказав Оніщук.

Разом з тим він підкреслив, що правопорушники мають притягатися до відповідальності, але враховуючи той факт, що і Черновецкий, і міністр внутрішніх справ Юрій Луценко є учасниками однієї виборчої кампанії, і об'єктивно, і суб'єктивно в громадськості створюється враження, що в даному разі йдеться про використання правових інструментів у передвиборчій боротьбі.

У свою чергу заступник голови Секретаріату Президента України Ігор Пукшин повідомив, що просив фахівців Секретаріату й правоохоронних органів проаналізувати протокол, підготовлений УБОЗ стосовно Черновецького.

За словами Пукшина, мотиви, з яких Черновецькому інкримінувалися правопорушення, є безпідставними, оскільки він як Київський міський голова мав повне право видавати розпорядження про преміювання керівників районних адміністрацій за виконання постанови Кабінету Міністрів про впорядкування умов праці в районах. Більше того, зазначив Пукшин, це розпорядження Черновецького було видано ще в 2006 році, і навіть якщо в ньому були ознаки правопорушення, то процесуальні терміни вже минули.

«Такі фахівці (УБОЗ) мають не з корупцією боротися, а боротися на вулиці зі сміттям. Прибирати сміття», - сказав Пукшин.

Голова Комітету виборців України Ігор Попов називає «не зовсім легітимним» вручення повістки в УБОЗ Київському міському голові Леоніду Черновецькому. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції.

«Вчорашнє вручення повістки видається дивним і не зовсім легітимним. Один із суб'єктів політичного процесу вручає таку повістку дивним шляхом, роздуваючи це в ЗМІ, іншому кандидату, який є його політичним опонентом. Можливо, в когось уже здають нерви, хтось хоче зробити комусь послугу», - вважає Попов. На його думку, це вносить додаткову непотрібну нервозність у виборчу кампанію.

За його словами, вручити повістку можна було або до початку виборчої кампанії, або вже після підбиття підсумків столичних виборів.

«Якщо це повториться, то можна буде говорити про застосування правоохоронного адмінресурсу. Поки - жовта картка, попередження українській міліції за втручання у вибори», - зазначив голова Комітету виборців.

Як повідомлялося, начальник прес-служби Управління боротьби з організованою злочинністю МВС України Олена Мельник заявила, що 14 травня співробітники київської міліції вручили Черновецькому повістку на 16.00 15 травня в приміщення УБОЗ УМВС України в місті Києві (вул. Антоновича, 114) для ознайомлення з матеріалами адміністративного протоколу, складеного стосовно нього за порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією».

За словами Мельник, у міліції вважають, що Черновецький порушив розділ 2 ст. 5 ч. 3 пункт «г» (надання незаконних переваг) Закону України “Про боротьбу з корупцією”.

Як зазначили в УБОЗ, чинний мер своїм розпорядженням незаконно встановив стовідсоткову надбавку до посадових окладів голів райдержадміністрацій Києва й окремих їх заступників.

Водночас радник мера Києва з питань ЗМІ Казбек Бектурсунов заявляє, що представники міліції не вручали Черновецькому повістку в правоохоронні органи. Він зазначив, що на відкритті дитсадка-школи бачив, як троє чоловіків «намагалися прорватися до київського мера, коли той сідав у машину».

«Аркуш від невідомих осіб вихопив особистий охоронець київського мера. Я вимагаю встановити осіб цих шахраїв”, - заявив Бектурсунов.