УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Регіонали знають, що посварило коаліціянтів

174
Регіонали знають, що посварило коаліціянтів

«Каменем спотикання» між БЮТ і «Нашою Україною – Народною самообороною» на переговорах став законопроект про Кабінет Міністрів України. Про це заявив народний депутат від ПР Олександр Єфремов.

За словами депутата, БЮТ «явно не хоче, щоб цей законопроект був на порядку денному, тоді як НУ-НС наполягає на завершенні розгляду цього законопроекту».

За його словами, сьогоднішня нарада у ВР продемонструвала, що в рамках більшості «не може бути досягнуто домовленості про формування порядку денного».

Єфремов прогнозує, що переговори між лідерами фракцій триватимуть до кінця наступного тижня.

У свою чергу, лідер БЮТ Іван Кириленко вважає, що переговори з виходу з кризи блокує фракція НУ-НС. «Сьогодні переговорний процес пішов так, що ми бачимо, що навіть опозиція не заперечуватиме», - сказав він.

Водночас, Кириленко сподівається, що НУ-НС погодиться на пропозиції БЮТ про пріоритетність розгляду антиінфляційних законопроектів. «Інакше ми продовжимо блокування трибуни», - підкреслив лідер БЮТ.

Депутат також підозрює, що в Раді вже сформовано нову більшість. «Ми не ставимо питання про вихід із коаліції. Але ми дуже підозрюємо, що можливо там уже щось інше є. Якщо інше є, то ми нічого проти не маємо. Якщо інша конфігурація в залі, так нехай її оприлюднять», - сказав він. Нагадаємо, що з 13 травня БЮТ блокує роботу ВР, вимагаючи невідкладного ухвалення антиінфляційних законів і зміни керівництва Фонду державного майна України.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко впевнений, що демократична коаліція має величезний потенціал. «Вона, коаліція, має майбутнє», - зазначив глава держави. Водночас, Президент визнав, що між учасниками коаліції є певні суперечності.

Сьогодні після відкриття пленарного засідання голова ВР Арсеній Яценюк двічі оголошував перерви в роботі ВР для узгодження позицій щодо порядку денного.

Однак після завершення другої перерви в засіданні спікер повідомив депутатам, що поки не вдалося досягти жодної згоди щодо порядку денного.

Він зазначив, що після попередніх переговорів ним було сформовано порядок денний, який було роздано керівникам фракцій з урахуванням усіх питань порядку денного, що пропонувалися фракціями.