У Львові перепоховали Начального пластуна

195
У Львові перепоховали Начального пластуна

Вчора, 13 квітня, під час відзначення Дня Пласту у Львові відбулась знаменна подія – перепоховання Начального пластуна, громадського діяча, професора філософії Северина Левицького (пластовий псевдонім Сірий Лев). Його ексгумоване тіло після 46 років від дня смерті перевезли з Баффало (США), де він помер у 1962 році, на батьківщину до Львова, як він і заповідав, повідомляє ЗІК.

Видео дня

Пластуни у колоні вирушили через центр Львова на Личаківське кладовище, де відбулося перепоховання Северина Левицького. За словами пластунів, ця людина в складних умовах міжвоєнної окупації українських земель та еміграції забезпечила збереження і зростання пластової організації, її дієвість, що дозволило відновити ефективну структуру Пласту в умовах незалежної України.

Перепоховання Северина Левицького на рідній землі, як він і заповідав, стало можливим завдяки копіткій роботі ініціатора перепоховання пластового сеньйора Олеся Криськіва, українських пластунів та їхніх заокеанських побратимів. Перепоховали Северина Левицького поряд з Дмитром Вітовським, Олександром Тисовським та Михайлом Галущинським біля Меморіалу Української Галицької Армії на Личаківському цвинтарі. Разом з ідейним провідником Пласту перепоховали і його дружину Віру-Оксану Стернюк.

У церемонії взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, ректор УКУ о. Борис Гудзяк, Владика Ігор, рідні та близькі Северина Левицького та сотні пластунів. Як написав у своєму заповіті перший Начальний пластун, на його похороні виконали пісню «Ой морозе, морозенько».

Після перепоховання відбулось складення Пластової присяги та інші пластові церемоніали.