newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бійці "Барса" поплатилися за беззаконня на Лисій горі

174
Бійці 'Барса' поплатилися за беззаконня на Лисій горі

Розставлено крапки над "і" в кримінальній справі про міліційний "шабаш" на Лисій горі в Києві.

Видео дня

Визнано винними й засуджено солдатів Івана Тропіна й молодшого сержанта контрактної служби Руслана Пугача з полку "Барс" Внутрішніх військ МВС України. Процес проходив у військовому місцевому суді Київського гарнізону.

17 червня 2007 року патрульні Іван Тропін і Руслан Пугач стежили за порядком на території Лисогорського форту історико-архітектурного музею "Київська фортеця". Пізно увечері вони помітили тут чотирьох хлопців, які проводили час коло багаття. Служиві вимагали згасити вогонь і забиратися.

Однак цю вказівку хлопці просто проігнорували й продовжували свої посиденьки. Міліціонери оскаженіли від такої непокори.

Один з потерпілих, студент Анатолій Кириченко, в бесіді з кореспондентом "Оглядача" коротко передав перипетії тієї події:

– Підійшовши до нас, патрульні запитали, хто ми такі. Їм відповіли: "Студенти". А у відповідь – звинувачення: "Ви – сатаністи!" Потім на нашу адресу посипались брудні лайки. Нас поклали на землю й сильно били – по голові, спині, ногах.

Боєць "Барса" Пугач до того розлютився, що зірвав з пояса Анатолія Кириченка металевий ланцюг (він використовувався як ремінь) і став боляче шмагати ним непокірних хлопців. У хід Тропіним було пущено й гумовий кийок.

Не відставав від свого командира й "барсівець" Тропін, який також орудував кийком, бив і ногами, причому часто припадали на голову. Зазначимо: спецназівці били хлопців, які лежали на землі й не чинили ніякого опору. Результатом цього жорстокого "уроку виховання" стали черепно-мозкові травми й численні синці. Побиті, а серед них було двоє неповнолітніх, викликали швидку допомогу, повідомили в чергову частину міліції. І невдовзі "барсівцям" довелося за всією суворістю закону відповідати за перевищення влади, побиття мирних людей.

У суді потерпілі казали, що вони не є прихильниками якоїсь секти, а в основному вивчають науку в інститутах, цікавляться лицарськими турнірами. Тієї ночі вони мали з собою дерев'яні списи, муляж рицарської сокири. Хлопці розповідали, що разом вони могли б дати відсіч двом міліціонерам, однак не ризикнули, вирішивши, що їх потім можуть звинуватити в опорі вартовим порядку. До того ж, побоювалися, що патрульні можуть застосувати й зброю.

У суді "барсівці" повністю визнали свою провину, розкаялися. Однак це не врятувало їх від звинувачувального вердикту, який оголосив суддя Євген Римар. І Пугач, і Тропін отримали по три роки й шість місяців позбавлення волі, умовно (з дворічним випробувальним терміном). Як випливає з вироку, тепер ці міліціонери не можуть займатися правоохоронною діяльністю – суд позбавив їх такого права.

Крім того, Феміда частково задовольнила матеріальний і моральний позов потерпілих, зобов'язавши Пугача й Тропіна солідарно виплатити 33 786 гривень.

І ще. Ні Пугач, ні Тропін так і не змогли в суді пояснити причину своєї безпричинної жорстокості й цинічного нехтування законів. Може, їх спільний досвід проходження служби в добірному підрозділі, який багато хто називає елітою Внутрішніх військ, стане наукою для інших молодих людей у формі. Адже погони й кийок не дають права займатися беззаконням навіть бійцям елітного полку.