newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко визначився, як діяти з Таджикистаном

168
Ющенко визначився, як діяти з Таджикистаном

Президент України Віктор Ющенко та Президент Таджикистану Емомалі Рахмон підписали План дій Україна – Таджикистан на 2008-2009 роки.

Видео дня

Планом було визначено заходи, що сприятимуть поглибленню співробітництва наших держав у торговельно-економічній та транспортній сферах, військово-технічних контактах, паливно-енергетичному комплексі та гуманітарній площині, повідомляє прес-служба президента

План передбачає реалізацію кроків на збільшення обсягів двостороннього товарообігу; розвиток співпраці в енергетичній та будівельній галузях; участь українських підприємств у масштабних гідроенергетичних проектах, добудові, реконструкції та спорудженні великих і малих ГЕС, ЛЕП і, відповідно, поставок українського устаткування (турбін, металопродукції тощо) до Таджикистану.

У документі йдеться також про забезпечення активізації культурно-гуманітарного співробітництва між двома країнами. В. Ющенко та Е. Рахмон, окрім того, підписали Спільну заяву, що дає можливість зафіксувати домовленості, досягнуті під час двосторонньої зустрічі Глав держав та переговорів делегацій у розширеному складі.

Президенти взяли участь у церемонії підписання низки українсько-таджикистанських документів. Серед них – міжурядова Угода про повітряне сполучення, яка дозволить активізувати відносини у цій сфері, створити передумови для налагодження прямого авіаційного маршруту між двома країнами. З української сторони документ підписав міністр закордонних справ Володимир Огризко.

У присутності Президентів також був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством палива та енергетики України та Міністерством енергетики і промисловості Таджикистану. З української сторони документ підписав міністр палива та енергетики Юрій Продан.

Крім того, між Міністерством промислової політики України і Міністерством енергетики і промисловості Таджикистану було підписано Меморандум про співробітництво та Протокол до Плану дій Україна - Таджикистан на 2008 - 2009 роки про розвиток співпраці в галузі кольорової металургії та транспорту. Від України обидва документи підписав міністр промислової політики Володимир Новицький.

Також були підписані Протоколи про обмін ратифікаційними грамотами до Договорів між Україною і Таджикистаном – про дружбу і співробітництво та про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі та подальшого відбування покарання. Від України підпис під обома документами поставив міністр закордонних справ Володимир Огризко.