newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Відкрилася виставка найкращих фотографій дикої природи

195
Відкрилася виставка найкращих фотографій дикої природи

Виставка фотографій дикої природи, зроблених фотохудожниками з 40 країн світу, відкрилася для відвідувачів у московському виставковому залі "Новий Манеж" у середу, повідомив журналістам організатор виставки й голова фонду охорони природи Floranimal Олександр М’ясков.

Видео дня

"Виставка "Найкращий фотограф дикої природи" - це своєрідний підсумок другого щорічного конкурсу на звання найкращого фотографа-анімаліста "Золота черепаха". Двісті найбільш яскравих робіт, серед яких є й роботи переможців конкурсу, можна побачити в цій залі" - розповів М’ясков.

На відкритті виставки відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу "Золота черепаха", який проводиться фондом Floranimal вдруге.

"Наш конкурс - це еколого-просвітницька культурна акція, яка покликана показати красу й хисткість світу навколо нас", - зазначив М’ясков.

У конкурсі взяли участь більше двох тисяч фотографів із 40 країн світу. Їх вік варіювався від 13 до 70 років.

Усі роботи, надіслані з червня по жовтень 2007 року, пройшли багатоетапний відбір.

"Із тринадцяти тисяч надісланих фотографій було відібрано сім тисяч, 600 із них потрапили до півфіналу й 200 – до фіналу", - розповів М’ясков.

Журі конкурсу, до якого увійшли ведучий телепередачі "Діалоги про тварин" Іван Затєвахін, художник-анімаліст Вадим Горбатов і журналіст і фотохудожник Юрій Рост, очолив метр російської природної і пейзажної фотографії Вадим Гіппенрейтер.

Кількість номінацій цього року збільшилася вдвічі, порівняно з попереднім роком, і досягла 12. Серед номінацій: "Звірі", "Птахи", "Мікросвіт", "Портрет тварини", "Тварини й люди", "Найкращий кадр природи Росії", "Найкращий молодий фотограф" тощо.

Крім того, цього року було запроваджено звання "Фотограф року".

"Це звання присуджується людині, яка представила в усіх номінаціях найбільш значущі фотографії", - пояснив М’ясков.

Звання "Фотограф року", а разом з ним грошовий приз у розмірі 75 тисяч рублів і професійний фотоапарат, отримав фотограф з Москви Сергій Горшков.

За словами М’яскова, загальний призовий фонд конкурсу, в грошовому еквіваленті й у вигляді цінних подарунків, перевищив мільйон рублів.

Переможцям у кожній номінації також вручалися статуетки "Золотої черепахи".

"Черепаха - це те, на чому тримається світ. Вона символізує мудрість і довголіття. І ми сподіваємося, що фотографії, представлені тут, допоможуть зберегти навколишній світ на довгі-довгі роки", - пояснив М’ясков вибір символу.

Виставка працюватиме для москвичів до 16 березня. Після закриття експозиції в Москві колекція вирушить у турне містами Росії: її буде представлено в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Кургані, Іркутську, Тюмені, Тулі й інших містах.

"Золота черепаха" - міжнародний конкурс фотографів-анімалістів, який проводиться з 2006 року фондом охорони природи Floranimal.

У 2006 році в конкурсі взяли участь 550 авторів, вони надіслали 3,5 тисячі фотографій.

Фотороботи для участі в конкурсі "Золота черепаха" в 2008 році прийматимуться від усіх охочих через інтернет з 31 травня по 1 жовтня, повідомляє "РИА Новости".