УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держава відрегулює ціни на ліки

219
Держава відрегулює ціни на ліки

Ціни на ліки регулюватиме держава. Таку одностайну думку висловили на своєму першому засіданні, яке пройшло 12 березня в Києві, члени робочої групи з питань удосконалення механізмів державного регулювання цін на лікарські засоби, головою якої є заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Рибчук, повідомляє Remedium.

Видео дня

Віктор Рибчук, відкриваючи засідання, нагадав, що зараз діє регламентуючий документ – Перелік зареєстрованих лікарських засобів і виробів медичного призначення вітчизняного й іноземного виробництва, ціни на які підлягають державному регулюванню, затверджений спільним наказом МОЗ України й Міністерства економіки від 31 грудня 2001 р. № 480/29. Він регулює граничні націнки на лікарські засоби (ЛЗ) й вироби медичного призначення (ВМП).

Існує також Національний перелік основних ЛС і ВМП, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 29 березня 2006 року № 400. При цьому перелік ЛЗ і ВМП, ціни на які підлягають державному регулюванню, налічує 135 міжнародних запатентованих назв ЛЗ і ВМП (з яких 27 не належать до Національного переліку) і 1368 торгових назв ЛЗ.

Він підкреслив, що, по-перше, робочій групі необхідно визначити, який перелік основних ЛЗ, ціни на які так чи інакше регулюються за державний рахунок, буде прийнято за основу для роботи. Лише після вирішення цього питання потрібно перейти до наступного, а саме, до вдосконалення механізмів регулювання цін державою, оскільки нинішній механізм дозволяє суб’єктам підприємницької діяльності уникати цих механізмів.

«На нашу думку, визріла необхідність удосконалення державної цінової політики й економічної доступності ЛЗ, шляхом здійснення переходу до єдиного для України механізму державного регулювання й контролю цін на основні ЛЗ, удосконалення механізмів державного регулювання граничних торгових націнок на ЛЗ і ВМП», - сказав заступник міністра.

У процесі обговорення члени робочої групи висловили одностайну думку, що сьогодні назріла необхідність створити єдиний перелік ЛЗ України. За основу його створення було вирішено взяти існуючий Національний перелік, включивши до нього, після ретельного вивчення, ті препарати й ЛЗ, які вже довели свою ефективність. «У чинному переліку є такі ЛЗ, ефективність яких взагалі не доведена», - підкреслив заступник міністра.

Підбиваючи підсумок зустрічі, заступник міністра запропонував створити в складі цієї робочої групи підгрупу фахівців, які займатимуться чисто економічними питаннями й до складу яких обов'язково мають увійти представники міністерства економіки.